reklam
reklam
DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.273,50 -1.218

Avrupalı Yiğido

Yayınlanma Tarihi :
Avrupalı Yiğido

Sivasspor bu sezon Süper Lig’de oynadığı karşılaşmalarda istenilen sonuçları alamamasına rağmen Avrupa’da istediği sonuçları alan bir takım oldu. Avrupa liglerinde oynayıp tur geçmek ve devamında grupları lider olarak tamamlamak son yıllarda Türk takımları için gerçekten büyük başarı durumu idi. Bu başarıyı yakalayan çok fazla takımımız olmaması Avrupa’da ülke puanımızın düşmesine sebep olmuştu. Sivasspor’umuz son 3 yılda Avrupa kupalarında ülkemizi başarıyla temsil etti ve oynadığı karşılaşmalarda hem Yiğidoların yüzünü kara çıkartmadı hem de ülke puanlarına önemli katkı sağladı.

Son oynadığımız Sparta Prag karşılaşmasına bakacak olur isek; karşılaşmada göze hoş gelen bir oyun oynayamadık. Sahada da gösterdiğimiz performans çok iyi bir görüntü vermedi.  Hiç birimizi mutlu etmedi. Sevindirici olan tek şey vardı, o da karşılaşmanın bitiminde istediğimiz sonucu alarak karşılaşmayı tamamlamış olmamızdı. Gurup liderliği için bir puanın bize yettiği bir ortamda tamamen savunmaya dayalı kurguda oyunu benimseyen takımımız 90 dakika savunmada kalarak karşılaşmayı tamamlamaya çalıştı. Sonuca baktığımızda başarılıda oldu diyebiliriz. Bulduğumuz ender pozisyonlarının birinde yakaladığımız penaltı pozisyonunun ardından golü bulunca tamamen defansif anlayış bizim tarafımızda tavan yapmış oldu. Attığımız golden sonra takımımızın oyun direnci daha da artmış oldu. Tam her şey istediğimiz gibi gidiyor derken, kendi kalemize attığımız bir şanssız golle moraller biraz bozuldu.  Daha sonra ev sahibi takım yakaladığı pozisyonları değerlendiremedi ve karşılaşmadan 1-1 skorla ayrılmış olduk.

Sonuç olarak belki kazanabileceğimiz belki mağlup olacağımız bir karşılaşmayı geride bıraktık ama istediğimiz skor beraberlikti onu almış olduk. Grubu lideri olarak tamamlamak için bir puan yeterli olacaktı ve o yeterli olacak puanı da alarak grubu lider olarak tamamlamış oldu.

Avrupa’da mücadele eden takımımız kırmızı beyaz üç yıldızlı takımımız  Süper Lig’de oynadığı karşılaşmalarda bu başarıyı çok fazla gösteremese de Avrupa göstermiş oldu. Akıllara gelen en önemli soru bu olsa gerek. Böyle olmasının da   tabii farklı nedenleri mutlaka var. Öncelikle bir tanesi iki kulvarda hedefe koşmak takımın konsantrasyon noktasında sıkıntılar yaşamasına sebep oluyor. Bir diğeri ise maç yoğunluğu nedeniyle fiziki yorgunluk yaşanmasının takımı etkilediğini görmekteyiz. Konsantrasyon ve fiziki yorgunluk tabii ki Süper Lig karşılaşmalarında Çok belirgin şekilde takımımıza etki etmekte.

Bu arada bu üst üste oynanan maç trafiğinden dolayı bazı sakatlıklar yaşamamızın da oldukça normal olduğunu düşünüyorum. kısa sürede bu sakatlıklarda düzeldiği an Sivasspor takım kadrosunun daha pozitif futbol oynayacağını kadro rekabetinin oluşması sonucunda da takımımıza önemli başarı katkısı sağlayacağını düşünüyorum. Şimdi gözler tamamen önümüzde oynayacağımız iki tane önemli karşılaşmaya çevirme zamanı diyorum. Fenerbahçe ve Ümraniyespor karşılaşmaları. Bu karşılaşmalardan da alabileceğimiz en yüksek puanları alarak verilecek araya daha mutlu ve huzurlu girmemiz gerekiyor. Onun için bu iki karşılaşma ligdeki geleceğimiz adına özellikle büyük önem arz etmekte. Şimdi takıma daha fazla sahip çıkma zamanı yigidolar…

YORUM YAP

Ali Yavuz TÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam