reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Belediye bu yanlıştan ne zaman dönecek?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Belediye bu yanlıştan ne zaman dönecek?

Tasarruf tedbirleri gerekçe gösterilerek amatör takımlara maç günleri gönderilen servislerin kaldırılmasının hiçbir haklı gerekçesi olamaz!
Sivas’ta bir elin parmak sayısı kadar özellikle futbol branşında faaliyet gösteren Mahalli kulüp var,onlarında bu işi bırakması için ne gerekiyorsa yapılıyor!
Bakın size bir örnek vereyim. Avgazispor formasıyla mücadele eden U11 futbol takımı servis olmadığı için maça çıkamadı ve neredeyse ligden ihraç edilecekti. Yani 11 yaşındaki o çocuğun futbol oynama hayali bir servis yüzünden başalamadan bitecekti!
Allah eşten dosttan razı olsun ,bazı resmi kurum müdürlerine durumu izah ettik,çocukların çaresizliğine sessiz kalmayarak maça çıkmalarına vesile oldu. Bu arada yine bazı kurum müdürü dostlarımız emanet forma ile maça çıkan çocuklara yeni forma siparişi ve moral yemeği vermektende geri durmadılar. Allah hepsinden razı olsun.
Yo yoo..Benim bu kulüple hiç bir resmi bağlantım yok,oradaki çocuklarıda bilmem tanımam. Ama, yıllarını Sivas’ın sporuna vermiş biri olarak bu durumu sadece haber yapmakla geçiştiremezdim.
Ya bende diğer çoğu gazeteci arkadaş gibi “Bana ne ya,haberimi yapar kenara çelirim” deseydim ne olacaktı?
Sivas’ın çocuklarının futbol oynaması,spor yapması benim,Tarım İl müdürünün,Milli Eğitim müdürünün,yada Emniyet müdürünün insiyatifinde olmamalı!
Bu herkresten önce bu şehrin Belediyesinin görevidir,hemde ilk görevlerinden birisidir.
Tasarruf konusunda ne kadar duyarlı oldugumu beni yakından tanıyanlar bilir.Ülkemiz için tasarrif tedbirlerinin hayata geçirilmesini sonuna kadar destekliyorum. Ancak bir tarafta hala devletin imkanlarıyla saltanat sürdürülürken,diğer taraftanda 11 yaşındaki çocukların hayalini “3-5 litre” mazot hesap edilerek yok edilmesi kabul edilecek bir durum değil.
Sivas’ın ve özellikle gençlerin çok şeyler beklediği,bu nedenlede rekor oyla seçtiği Belediye başkanı sayın Adem Uzun’dan bu konudaki kararları tekrar gözden geçirmesini tavsiye ediyoruz.
Ayrıca sayın başkan,sizi temsil eden bazı arkadaşlarında insanlara tepeden bakmamasını ve cennet mekan Muhsin Yazıcıoğlu” gibi bir liderin mirascıları olduklarınıda hatırlatırsanız seviniriz…

YORUM YAP