Belediyespor nereye - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Belediyespor nereye

Bu haber 21 Kasım 2022 - 1:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Belediyespor profesyonel futbol liglerinde mücadele ettiği ilk günden bugüne kadar hiç bu kadar kötü bir görüntü vermemişti. 3. Lig’e ilk çıktığı günlerden itibaren başarılı bir grafik çizen ve akabinde 2. lige yükselme başarısı gösteren Sivas Belediyespor 2 ligde de bu sezona kadar gösterdiği performansla Sivas’ı en iyi şekilde temsil eden takım olmuştu. Özellikle Ziraat Türkiye kupasında aldığı başarılı sonuçlarla dikkatleri üzerine çekmesini bilmişti.

Belediyespor’un en önemli başarılarından bir tanesi de kulübün idare şeklinin oldukça profesyonel bir yapıda olması idi. Mütevazı bütçelerle önemli işlere imza atarken istikrar abidesi olmuşlardı.

O zaman diyorum ki bu sezon bu takıma  ne oldu? Görüntü olarak çok farklı bir şey olmadı. Ama görünmeyen hatalar oldukça fazla oldu. En önemli hata Belediyespor kulüp başkanı ve yöneticilerinde oluşan aşırı özgüven iyi takım oluşumuna olumsuz etki etti diyebilirim. Geçen sezonlarda araştırmalar neticesinde yapılan transferler bu sezon araştırıp incelenmeden yapıldı. Oynadığımız liğ’in potansiyelinde olmayan oyuncular takıma kazandırıldı. Giden oyuncuları yerleri ne yazık ki dolmadı. Aşırı transfer hareketliliği futbol takımlarına zaten olumlu etki etmez. Hatıra sebep yapılan hiçbir transfer de takıma katkı sağlamaz.

Futbol piyasasında yükselen rakamlar oyuncu alımlarında Belediyespor takımını oldukça zorladı. Bu bir gerçek ama geçen sezonlarda da Belediyespor takımının öyle afaki parası hiç olmadı. Hep kısıtlı bütçelerle iyi işler yapılmaya çalışıldı. Bu noktada yakalanan  başarı bu sezon yakalanamadı.

Bu sezon tamam iyi bir takım oluşmadı. Ama sahada mücadele eden oyuncularda hiç bir istek olmaması daha da düşündürücü bir durum. İşin özeti tamamen teslim olmuş bir takım var karşımızda. Alınan sonuçlar ve puan durumu hiç önemli değil bizim sahada neler yaptığımız daha önemli. Bu oynadığımız oyunla kazansak ne olur. Sadece bir maç kazanmış oluruz o kadar. Ama istekli arzulu ve agresif bir oyun oyansak sadece  bir maç kaybederiz. Takımda bazı oyuncular tamamen futbol oynamayı kafalarından silmişler. Böyle bir kafayla takıma katkı sağlamaları mümkün olamaz.

Belediyespor’u  başarılı takım yapan en önemli öğelerden bir tanesi de kendi bünyesinden takıma kazandırdığı oyunculardı. Bu sezon takıma bakıyorum yeni diyebileceğim alt yapıdan gelen oyuncu yok gibi. Son oynana İnegölspor  maçında  genç oyuncularla mücadele edilse bundan kötüsü olamazdı.

Bir de en çok üzüldüğüm nokta bu kadar sıkıntılı bir süreçte yaşanan sessizlik olması. Başarıda nasıl çıkıp güzellikleri sahipleniyorsak başarısızlıkta da sıkıntıları sahiplenip, çözüm aramamız gerekmez mi?  Bence gerekir geç bile kaldık.

Bu takım bu noktalara çok kolay gelmedi onca emek var. Başta Belediye başkanımız olmak üzere duruma el atıp gerekli çalışmaları yapmamız  gerekir. Göz göre göre takım gidiyor lütfen seyirci kalmayalım.