reklam
reklam
DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.952.125 1.326

Bi zahmet bu maçı da kazanalım

Yayınlanma Tarihi :
Bi zahmet bu maçı da kazanalım

Ligin son sırasında yer alan, iki galibiyeti bulunan ve ligin en az gol atan takımını tabiri caizse zar zor yenebiliyoruz. Hem de futbol adına ne oynadığımızı taraftara izletemeden, kalitesi düşük ve ligin en vasat maçını oynuyoruz.
İlk yarıda her zaman olduğu gibi topu yine rakibe vererek, kenar kontra atakları ile hücum yapmaya devam ettik. Rakip top yaptıkça pres yapmadığımız gibi birinci ve ikinci bölgenin ortasına sıkışan bir anlayışla ilk yarıyı bitirdik. Sezon başından beri yavaş oynamayı benimsediğimiz gibi bu maçta da hücumu sadece Barrow ve Manaj üzerinden oynayarak etkisiz kaldık.
Saiz’in top ezmeleri ve bencilliği, Yunus Emre’nin süregelen düşüşü, Burak’ın kanat oynadığındaki verimsizliği, Nje ve Rodriguezin bir hafta oynayıp bir hafta kenara mahkum edilmesi, Koita’nın sadece mevkisinin forvet olması dışında bildiğimiz hiç bir meziyetini gösteremediği, Charisin oyun içinde kayboluşu, Uğur’un formsuzluğu, Alaaddin ve Camara’nın lig seviyesinin altında olduğu ve Ali Şaşal’ın yersiz özgüveni yüzünden ligin kadro değeri en düşük takımını yenemeyecek duruma getirdi.
Yiğidoların tribünden yükselen tepkisini duyan Servet hoca ikinci yarıya ideal on birini yavaş yavaş sahaya çıkartmaya başlamasına neden oldu. Başlar başlamaz Rodriguez’in sol kanada geçerek takımı ileriye taşıması yorulan rakibin direncini kırmaya başladı. Nje ve Koita hamleleri ile rakip sahaya gömülen bir Sivasspor vardı. Her ne kadar pozisyon bulmada zorlansakta kadro olarak fazlasıyla ofansif bir görüntü vardı. Bu görüntü rakibin bir anlık dalgınlığına neden oldu ve Manaj’ın düzgün vuruşu galibiyeti getirdi.
Manaj’ın bu golü Servet hoca başta olmak üzere, tüm Sivassporlulara derin bir oh çektirdi. Gol sevincini Servet Çetin’e koşarak paylaşan Manaj, diğer oyuncularında kenetlenmesi ile hocalarının yanında olduğunu gösterdiler. Gösterdiler göstermesine ama bi zahmet bu maçı da kazanalım yoksa hangi takımı yeneceğiz hem de kendi evimizde…

MAÇIN SORUSU: İstanbulspor maçı gösterdi ki birçok mevkiye transfer lazım. Ancak alınacak oyuncuların hazır ve takıma adapte sorunu yaşamayacak olmaları gerekiyor. Bu zamana kadar ki devre arası transferinde isabetli oyuncuları alan yönetim bu sezonda aynı başarıyı gösterecek mi sorusunu şimdiden akıllara getirdi.

MAÇIN OYUNCUSU: Kazanma hırsı, yerinde müdahaleleri, ara ara hücuma çıkışları ve kornerlerde ki kafa vuruşları ile takıma son maçlarda katkıda bulunan Caner, bu maçta da azmi ve isteğiyle takımın tek etkili oyuncusu olarak dikkat çekti.

MAÇIN OLAYI: Ligin dibine demir atmış ve geçen hafta sahadan çekilerek ligde kalma umudunu yitirmiş bir takım karşısında maçın başından sonuna kadar isteksiz ve taktik anlamda yetersiz kalan Sivasspor’u hiç bu kadar vasat görmemiştik.

YORUM YAP