reklam
reklam
DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.212,69 -1.072

Bizim için lig yeni başlıyor

Yayınlanma Tarihi :
Bizim için lig yeni başlıyor

Öncelikle yeniden futbol heyecanlı yaşamanın mutluluğunu hissettiğimi belirtmek istiyorum. Alışık olmadığımız bu dünya kupası arasından dolayı uzunca bir süre liglere ara verilmesi bizleri de takımımızdan uzak bırakmış oldu. Artık buluşma zamanı diyorum.

Buluşma zamanı yaklaştı ama nasıl bir takım ile buluşacağız, bilemiyorum. Geçen sezonlarda fırtına gibi esen bir takım mı,  yoksa bu sezon başında izlediğimiz sıkıntılı bir Yigido mu? Bahsettiğimiz gibi başarılı bir takım bizlerle birlikte olacak mı sorusunu hep soruyoruz Ama bu sorunun cevabını vermek oldukça güç. Bu sorunun en doğru ve en net cevabını Tabii ki sahada mücadele eden Sivassporlu futbolcular verecektir. Sezon başı yaşadığımız sıkıntılı süreç özellikle İç sahada oynadığımız karşılaşmalarda alamadığımız puanlar oldu. Bu durum morallerimizi fazlasıyla bozmuştu.

Sivasspor’un Süper Lig’de özellikle Rıza hoca dönemlerin de iç sahada oldukça başarılı bir performans göstermesi ile dikkat çekmişti, Ama bu sezon aynı başarılı çizgiye ulaşamamış olmamız bizleri fazlasıyla üzmekte. Bunun yanı sıra Avrupa kupalarında göstermiş olduğumuz başarılı grafik ise bizleri nispeten mutlu etti diyebilirim. Bu başarı ile şayet Lig’de oynadığımız karşılaşmalarda iyi sonuçlar elde etmiş olsaydık,  Avrupa kupalarında oynadığımız karşılaşmaların anlamı daha da büyük olacaktı. Ligde Yaşadığımız sıkıntılar Avrupa maçlarına biraz gölgede bıraktı diyebilirim.

Antalya’da gerçekleşen kamp programı neticesinde takımımızın iyi bir hazırlık dönemi geçirdiğini söyleyebiliriz. Tabii bu dönem de yeni transferler yapılıp takıma ekstra güç katılamadı. Çünkü ara transfer dönemine henüz giremedik. Lakin önümüzde oynamamız gereken de önemli 4 tane lig maçı var. Bunun anlamı şu elimizdeki hali hazır bu kadroyla bu 4 maçta alabileceğimiz en iyi sonuçları alarak ikinci yarıya daha umutlu girmemiz gerekir.

O yüzden sezon yeni başlamışçasına takımımıza sahip çıkıp tribünleri doldurarak coşkuyla takımımızı desteklemeliyiz. Bu oynayacağımız karşılaşmalarda sadece futbolculara değil taraftarlara, Teknik heyete ve yöneticilere büyük görevler düşmekte. Bizim Sivasspor’dan başka takımımız yok Bu takımımıza da sahip çıkmak en büyük görevimiz diye düşünüyorum. Sevgili Yidolarında benimle aynı görüşte olduklarını temenni ediyor, desteklerini esirgemeyeceklerini düşünüyorum.

YORUM YAP

Ali Yavuz TÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam