reklam
reklam
DOLAR 32,1939 % 0.09
EURO 34,8748 % -0.33
STERLIN 40,9692 % 0.05
FRANG 35,1755 % -0.35
ALTIN 2.463,48 % -1,58
BITCOIN 69.506,00 -0.467

Bu sene de böyle olsun

Yayınlanma Tarihi :
Bu sene de böyle olsun

Sıkıntılı geçirdiğimiz bu sezonun son 2 haftasına girerken ligde kalmanın mutluluğunu hep birlikte yaşamış olduk. Kümede kalma başarısı göstermiş olmak bizler adına çok önemli bir başarı gibi gözükmüyor. Çünkü Süper Ligde devamlı zirveye yakın yerlerde mücadele veren, oynadığı futbolla da Yiğidoları mutlu eden bir Sivasspor’dan sonra bu sezon ligde kalma yarışı içerisinde yer alan ve yer yer sıkıntılar yaşayan bir takım konumuna gelmiş olmamız tabii ki bizim adımıza çokta fazla hoş karşılanan bir durum olmadı.

Bu sezon başı itibariyle yaşanan sıkıntılar sezonun tamamına damgasını vurmuş oldu. Özellikle sezon başından beri tribünlerin boş olması Sivasspor’un Süper Lig’de yer aldığı tüm sezonlara göre en az seyirciye oynadığı bir yılı geride bıraktık. Tribünlerin boş olması noktasında takımın da iç sahadaki maç konsantrasyonu bir hayli düşmüş oldu. Seyirci ile bütünleşip aldığımız maçlar oldukça fazla olmasına rağmen bu sezon böyle bir maç hiç yaşamadık. Belki de iç sahada alacağımız 2 galibiyet şu son haftalar da yaşadığımız sıkıntıları yaşamamamıza neden olacaktı.  Ama olmadı!

Bu noktada olmamızın bir diğer sebebi de şu olabilir. Gerek yönetim anlamında gerekse teknik heyet ve futbolcular anlamında Lig maçlarına gösterilen ilginin oldukça düşük olması diye düşünüyorum. Özellikle Rıza Hoca ve ekibinin Avrupa kupalarına yoğunluk vermesi, akabinde Türkiye Kupası’nda final hedeflemesi Sivasspor futbol takımını tamamen ligden uzaklaşarak hedeflerini değişmesine sebep olduğunu düşünüyorum. Bu noktada ligin bitimine iki hafta kala ligde kalmaya garantileyerek hep birlikte mutlu olduk, bu sezon genelinde takımımızda yer alan oyuncuların durumu ile ilgili de birkaç cümle söz edecek olur isek bu sezon birçok futbolcumuzun Sivasspor’a hiçbir katkı sunmadıklarını rahatlıkla söyleyebilirim.

Rıza Hoca’nın deyimiyle takımımızın yaş ortalamasının çok yüksek olması sebebi bunlardan bir tanesi olabilir. Farklı sebeplerde sıralayabiliriz. Ama ben bu görüşlere tamamen katılmıyorum çünkü geçen sezon Lig’i rahat bir noktada bitirmiş bir takım ve Ziraat Türkiye kupasını kazanmış bir takımımız vardı. Bu takımdan sadece birkaç oyuncunun ayrılması ve yerlerine farklı oyuncuların alınmasına rağmen neden bu kadar düşüş yaşandı? Bunları da anlamak mümkün değil!

Yani sonuç olarak bu sezonki Sivasspor’dan olağanüstü bir başarı beklemek mümkün değil ama küme düşme potasında yer almasını da anlaşılır bir yanı yoktu. Çok şükür Lig’de kalmayı garantileyerek rahat bir nefes almış olduk. Tabii bu ligde devam etmek şampiyon olmak gibi bir şey. Bunun kıymetini bizlerin çok iyi bildiğini eklemek isterim.

Artık önümüzde bir kongre süreci var! Sivasspor yönetiminde değişiklikler olabilir! Bunu hep birlikte gözlemleyeceğiz. Bazı açıklamalarla karşı karşıya kaldık. Gerek yönetim bazında gerekse teknik heyet açıklamalar yaptılar. Sosyal medya üzerinden birçok taraftarımız da bu konulara yorum yaparak katılım sağladılar. Ben bu açıklama ve yorumların tamamına saygı duyduğuma belirtmek istiyorum. Çünkü sıkıntılı bir sezon geçirdik. Sezon boyunca belki konuşulması gereken konular vardı, konuşulmadı. Bu konuşulmama sebebi de tamamen Sivasspor takımının zarar görmemesi adına idi. Bugün artık ligde kalmayı garantilediğimiz bir ortamdayız. Bu konuşmaların yapılmasının gayet doğal olduğunu düşünüyorum. Çünkü bunları konuşarak nerelerde yanlış yapıldığını hep birlikte spor kamuoyunun da görmesini sağlamış olacağız. Bu sezondan hepimizin önemli dersler çıkaracağını temenni ediyorum.

YORUM YAP

Ali Yavuz TÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam