reklam
reklam
DOLAR 32,5759 % 0.07
EURO 35,0035 % 0.37
STERLIN 40,7347 % 0.33
FRANG 35,6361 % 0.19
ALTIN 2.429,84 % 0,27
BITCOIN 64.217,99 -3.68

Bu yazıyı siyasiler okumasın

Yayınlanma Tarihi :
Bu yazıyı siyasiler okumasın

Sivasspor’un şampiyonluğa oynadığı 2007-2008 sezonunda yayıncı kuruluş anlaşma gereği sadece 4 maçı canlı olarak yayınlıyor,diğer maçlarında akşam özet gönrüntülerini veriyordu. Bu 4 takım Fenerbahçe,Galatasaray,Beşiktaş ve Trabzonspor’du. Ancak,o sezon kimsenin beklemediği biçimde Sivasspor şampiyonluk kovalayıp,Trabzon’da altlarda olunca,yayıncı kuruluş,Trabzonspor’u canlı yayından çıkarıp Sivasspor’u alınca,Trabzon ayağa kalktı!
Öyleki,İstanbul’daki Trabzon dernekleri anında TFF’ye yürüdü,siyah çelenk bıraktı.Yetmedi,Trabzon Milletvekilleri öncülük yapıp,decoder iptal edildi,yayıncı kuruluşun önüne bırakıldı. Sonra?
Sonrası malum,yayıncı kuruluş geri adım atmak zorunda kaldı ve TFF ile tekrar anlaşma yaparak canlı yayın maç sayısını 5’e çıkardı.
İşte onun için diyorumki,”Eğer Trabzonspor’un bir maçını TFF iftar saatiyle çakıştırmış olsaydı,başta Trabzonlu siyasiler top yekün ayağa kalkıp,o TFF’yi,o yayıncı kuruluşa yine geri adım atmak zorunda bırakırlardı.
Peki, Sivasspor-Karagümrük maçının iftar saatiyle çakışmasına bir haftayı aşkındır,taraftarlar ve Sivas basını isyan ediyor,Sivasspor kulübü ve siyasiler ne yapıyor?
Sivas basını yazıp-çizip tepki gösterdikten sonra Sivasspor kulübü zahmet edip(!) önceki gün “Biz ve Karagümrük maç saatinin 15 olması için TFF’ye başvurulduğunu,ancak yayıncı kuruluşun bu teklifi reddettiğini”şeklinde bir açıklama yaptı.
Değerli Sivasspor yönetimi,şimdi siz bu açıklamayı yapmakla üzerinize düşen görevi yapmışmı oluyorsunuz?
Neden bu konuyla ilgili basın açıklaması yapıp tepki göstermiyorsunuz?
İşte sizler sessiz olduğunuz için her türlü haksızlığı,çifte standartı çok rahatlıkla yapabiliyorlar. Sıkıysa aynı uygulamayı Trabzonspor’a yapsınlarda görelim!
Gelelim Sivas Milletvekillerine..
Siz neden,”görmedimi duymadım mı”oynuyorsunuz?
“Haberimiz yok tu” diyemezsiniz,çünkü gerek Sivas basınında,gerekse sosyal medyada günlerce haber oldu.
Ama gerçektende haberiniz yoksa,bu daha vahim!
Çünkü o zaman Sivas’ın ve Sivaslı’nın gündeminden bi habersiniz demektir.
Buradan TFF’ye bir kez daha sesleniyorum,ricada bulunuyorum.
“Nasıl olsa kimsenin “gıkının” çıktığı yok! Sivasspor’un bir maçınıda sahur saatinde rica ediyorum!!!
Hadisi şerifde de yer aldığı gibi “İnsanlar layık oldukları gibi yönetilirmiş!”

YORUM YAP