reklam
reklam
DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.273,50 -1.218

Bunu da gördük

Yayınlanma Tarihi :
Bunu da gördük

Düşünebiliyormusunuz,bir takım zor ve kritik bir maçı kazanıyor ve maçtan sonra gerek teknik heyet,gerekse yöneticiler hakeme veryansın ediyor! Hakemin maç içerisinde neler yaptığını varın siz tahmin edin!
Ya gerçekten Ali Şansalan,Sivas’tan alıp veremediğin nedir senin? Maç içerisinde tarafını o kadar belli ettin o kadar belli ettinki,Sivasspor’a kazandığı maçın sevincini doğru düzgün yaşatamadın.
Tamam sizi anlıyoruz(!) İstanbul takımı Anadolu takımıyla oynuyorsa bütün kanaatlerinizi İstanbul takımı lehine verirsiniz,ama bu kadarıda olmaz yani!
Sivasspor’u 1-0 öne geçtiğine geçeceğine pişman ettin! İkili mücadelelerde,Beşiktaşlı topu kaybettiği zaman yakınında Sivaslı varsa müdahele etsin etmesin faulü çaldın. Hele hele maçın sonlarında Beşiktaş lehine verdiğin taç ve faulü Bjk tribününden biri yönetse “bu kadarıda ayıp olur” der vermezdi.
Kesinlikle iyi niyetli değildin Ali Şansalan. Verdiğin penaltıda da bu durumun tescillenmiş oldu!
Çok şükür sana rağmen Sivasspor “mutlak kazanılması” gereken maçı kazandı.
Peki,maç sonu Feyyaz Uçar’ın bağıra bağıra hikaye anlatmasına ne demeli? Yu insanda biraz utanma,biraz arlanma olur ve Feyyaz Uçar!
Penaltının VAR’dan dönmesi gayet normaldi çünkü penaltı değildi. Ali Şansalan takımın Beşiktaş için her türlü kıyakcılığı yaptı ama başaramadı.
Aslında Feyyaz Uçar’ın açıklamalarını dinlerken,bu takımlara “Büyütülmüş” takım demekle ne kadar halkı olduğumu bir kez daha gördüm. Gerçekten büyük takım olsanız,bir tek pozisyona takılmaz saha içerisinde gerekeni yapardınız. Ama sizler,gerçek manada büyük takım olmadığınız için hakemlerin daha fazla kıyağı olmadan kolay kolay maç kazanamıyorsunuz.
Sivasspor’lu futbolcuların oyununa gelince. Özellikle ilk yarıda çok diri,çok iyi ve pozisyonlar bulan bir Sivasspor vardı sahada. Eğer biraz dikkatli birazda şanslı olsaydı devreyi en az 2-0 önde kapatabilirdi.
Topu oyuna sokmada zaman zaman sıkıntılar yaşayan kaleci Ali Şaşal bunun dışında yüzde yüzlük pozisyonları kurtararak Sivasspor’un 3 puan almasında önemli bir rol oynadı. Bir önceki maçta (Gaziantep) yaptığı basit top kaybıyla gol yediren Appindangoye çok kritik toplar çıkararak kendini affettirdi.Camara bir –iki gereksiz pas hatalarının dışında çok iyiydi.orta sahada Hakan Arslan futbola yeni başlamış gibi basmadık alan bırakmadı.Tabi ayrı bir parantezde ligde 11. Golünü atan Manaj için açmak gerekiyor.Sivasspor’un vazgeçilmezi ve en büyük kozu olduğunu bu maçtada gösterdi. Sadece attığı golle değil,mücadele hırsıylada dikkat çekti.
Ama şuda bir gerçekki,daha lig çok uzun bu takıma acil takviyeler şart!
Sivasspor tek devre iyi oynayarak böyle daha kaç maç kazanabilir ?
Bundan önce oynadığı 8 maçta öne geçip kazanamayan Sivasspor’un daha maçın başında attığı golle kazanmasıda önemliydi.
Bunuda gördük çok şükür!

YORUM YAP