reklam
reklam
DOLAR 32,8364 % 0.19
EURO 35,2282 % 0.37
STERLIN 41,7066 % 0.26
FRANG 36,8782 % 0.12
ALTIN 2.446,36 % -0,47
BITCOIN 65.991,98 -0.928

Çetin ve Uygun

Yayınlanma Tarihi :
Çetin ve Uygun

Sivasspor puan durumunu 7. sırada bitirerek başarılı bir şekilde sezonu tamamladı. Bu sezon Sivasspor’da iki teknik adam görev aldı. Sezona Servet Çetin ile başlayan Sivasspor Bülent Uygun’la sezonu tamamladı. Öncelikle her iki teknik adama da aldıkları sonuçlardan dolayı teşekkür etmemiz gerekir. Her ikisinin de Sivasspor’a önemli katkılar sağladığını belirtmeliyim.

Analiz yaptığımızda her iki teknik adamın da ortak bir özelliğinden bahsederek konuya başlamak istiyorum. Hem Servet Çetin hem de Bülent Uygun Sivasspor’da Teknik adam olmadan önce futbolcu olarak görev almış ve akabinde farklı görevlerde üstlenmiş isimlerdi. Yani takımı ve şehri iyi tanıyan iki tane değerli isim vardı. Doğal olarak takım içerisinde daha önce yer almış olmaları takımı ve şehri tanımış olmaları teknik adamlık dönemlerinde onlara önemli artılar kazandırdılar, diyebilirim.

İlk önce Servet Hoca’ya büyük bir parantez açmak istiyorum. Sivasspor tarihinde ilk kez çok genç bir oyuncuya güvenip forma veren ilk teknik direktör olduğu içindir. Bir de sezon başında transfer yapmakta oldukça zorlandığımız dönemlerde yapılan kısıtlı transferler içerisinde bazı önemli oyuncuları öne çıkarması ve de takıma maddi katkı sağlaması çok önemli başarılardan bir tanesidir. Ayrıca Servet Hoca’nın takımı uygulamaya çalıştığı göze hoş gelen futbol olgusu da bence oldukça değerli bir durumdu.

Servet Hoca bu yaptığı başarılı çalışmalara rağmen Sivasspor’da tutunamadı. Neden diyecek olursanız, saha dışı etkenlerin önemli rol oynadığını belirtmek isterim. Yani oynattığınız futbol kadar şehirle iletişim ve bazı dinamiklerin harekete geçirilmesi de oldukça önem arz etmesi diyorum.

Bülent Hoca değinecek olursam; onun daha farklı bir yapısı olduğunu futbol harici durumlarda da oldukça başarılı olduğunu hepimiz yakinen bilmekteyiz. Bu sezon Sivasspor taraftarlarının bu noktada bir beklentileri olmaları ve de bu beklentilere Bülent Hoca’nın cevap vermesi ikinci yarı başarılı sonuçlar almamıza önemli bir etken oluşturdu. Bülent Hoca’nın kritik maçlarda önemli işler yaptığını ve de çok kıymetli puanlar çıkardığını hep birlikte gördük. Böyle bir başarıda, bir teknik adam için önemli meziyetlerden bir tanesidir. Süper Lig’de alınan sonuçlar oldukça önemli, hatta alınan tek bir puan bile. Süper Lig’e ve elinizde bulanan takıma göre bir oyun felsefesi oluşturmakta oldukça önemli bir durumdur.

Her iki teknik adamla gördüğüm aksaklıklar ise ortak bir durumdu. Bu da bence ekiplerinin Süper Lig ayarında olmamasıydı, diye işaret edebilirim. Her ikisi de daha güçlü Teknik ekiplerle çalışmaları gerekirdi.

Öyle ya da böyle her iki tek bir adamın da Süper Ligi 7 sırada bitiren Sivasspor’a oldukça önemli katkılar yaptığını belirtip kendilerini yürekten teşekkür etmeliyiz. Lakin gelecek sezon işlerin daha zor olduğunu belirtip özellikle yönetim kurulumuzun çok önemli mesailer harcaması gerektiğinin altını çizmeliyim. Tabii biz Sivaslılar olarak da takımımıza her zamankinden daha fazla sahip çıkarak yeni başarıları Yelken açmalıyız.

YORUM YAP