Çetindağ çiftçileri uyardı - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Çetindağ çiftçileri uyardı

Bu haber 28 Aralık 2021 - 12:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; tarımsal desteklerden gelir vergisi kesintisi iade talep dilekçesi başvurusu için son tarihin 31 Aralık Cuma olduğunu hatırlattı.

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ; çiftçilerin, 2016 yılından itibaren ödenen tarımsal destek ödemelerinden kesilen gelir vergisinin iadesi için son başvuru tarihinin 31 Aralık 2021 olduğunu söyledi.

Çetindağ; “2016 yılından beri olan tarımsal destek ödemelerinden kesilen gelir vergisinin iadesi için çiftçilerimizin dilekçelerini eksiksiz bir biçimde doldurarak başvuruda bulunmaları gerekiyor. Başvuru için son tarih 31 Aralık” dedi.
Başvuruya ilişkin detayları da paylaşan Çetindağ; “Çiftçilerimiz talep dilekçelerini internet ortamında doldurabilecekleri gibi, elden veya posta yoluyla kendilerinin seçecekleri vergi dairelerine ya da mal müdürlüklerine de verebilecekler. Ancak hak sahiplerinin mirasçıları ya da vekilleri tarafından yapılan başvurularla bu kapsamda açılmış davalardan feragat etmek suretiyle yapılan başvurulara ilişkin dilekçelerin elden ve posta yoluyla ilgili vergi dairesine verilmesi gerekiyor. Kendisine destek ödemesinde bulunulan hak sahiplerinin mirasçıları tarafından iade talebinde bulunulması halinde ise dilekçe ekine mirasçılık belgesi ile veraset ve intikal vergisi ilişik kesme belgesinin eklenmesi şartıyla mirasçılar, hisseleri oranında iadeden yararlanabileceklerdir” ifadelerini kullandı.