reklam
reklam
DOLAR 32,1701 % 0.04
EURO 34,8894 % -0.26
STERLIN 40,9558 % 0.05
FRANG 35,1749 % -0.34
ALTIN 2.495,20 % -0,32
BITCOIN 70.093,99 -1.484

“SİVAS’IN HIZINA YETİŞ”

Yayınlanma Tarihi :
“SİVAS’IN HIZINA YETİŞ”

Turizmde Sivas’ın Hızına Yetiş Projesi Açılış Toplantısı, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir Başkanlığında Gerçekleştirildi.

STSO’da gerçekleştirilen açılış toplantısına; Sivas Kültür ve Turizm Müdürü Aziz Erdoğan, Oran Kalkınma Ajansı Sivas İl Koordinatörü Yunus Emre Şeker, Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun ve Turizm tesislerinin personel ve yöneticileri katıldı.

Projeyi, Oran Kalkınma Ajansı ile birlikte yürüttüklerini belirten Başkan Özdemir, “Sivas’ın Hızına Yetişin” projemizin başlığında yer alan hız kavramı, Yüksek Hızlı Trenin ilimize gelmesiyle oluştu. Yüksek Hızlı Trenimizin Sivas’a getirdiği en önemli katkı, turizm sektörüne yapacağı katkıdır. Sivas’a daha çok turist getirmek adına turizm sektörüne eğitim anlamında faydalı olmak istedik. Hocalarımızın bilgilerini sektör yöneticilerine ve çalışanlarına aktarmak adına bu projeyi yaptık” ifadelerini kullandı.

Programda konuşan Oran Kalkınma Ajansı Sivas İl Koordinatörü Yunus Emre Şeker, Sivas TSO’nun şehrin önemli meselesine dayanan bir proje hazırlayarak destek almaya hak kazandığını ifade etti. Programların projeler geldikçe var olduğunu belirten Şeker, projelerdeki üst amacın Hızlı Tren odağında Sivas’ın turizm hamlesine katkı sunmak dedi.

Sivas Kültür ve Turizm Müdürü Aziz Erdoğan ise, Turizm sektörünün gelişmesinde Sivas TSO’na teşekkür ederek, projenin sonucunda güzel bir çıktı elde edileceğine inanıyorum dedi.

Sivas’ta bulunmaktan ve böyle bir proje yer almaktan memnuniyet duyduğu ifade eden Eğitmen Doç. Dr. İrfan Mısırlı, verilecek olan eğitimler hakkında bilgiler verdi.

Sekiz gün sürecek olan eğitimlerde; Konukla İletişim, Müşteri Memnuniyeti, Sosyal Davranış Kuralları ve özellikle Misafir ve İnsan İlişkileri konuları üzerinde durulacak. Eğitim programını tamamlayan katılımcılara sertifika verilecektir.

Konuşmaların ardından Eğitmen Doç. Dr. İrfan Mısırlı tarafından “Turizmde Etkili iletişim Teknikleri ve Meslek Etiği” konulu eğitim verildi.

YORUM YAP