Çile Yiğidom Çile - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Çile Yiğidom Çile

Bu haber 02 Ekim 2022 - 23:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu sezon oynadığımız maçlarda sıkıntı yaşamaya devam ediyoruz. Henüz galibiyet alamamış olmamızda hiç hayra alamet bir durum değil. Avrupa da iyi gidiyoruz  ama Süper ligde yokları oynuyoruz. Bizim için öncelik lig olmalı Avrupa ikinci planda olmalı.

Rıza hocaya bakarsak başarısız olmamızın tek sebebi son vuruşlardaki şansızlık veya da beceriksizlik diyor. Ben şahsen bu görüşü katılmıyorum. Takımda eksik olan bir şeyler var. Bu eksikler çok net gözükmekte gören gözler için. Peki eksik olan nedir derseniz. Öncelikle takımdaki mücadele gücünün oldukça düşük olması. Ayrıca takımdaki birlik ve beraberlik noktasında yaşanan sıkıntılar olarak gösterebilirim. Maçın içinde futbolcularımızın birbirlerine karşı sergiledikleri tavırlar çokta normal olmayan cinsten. Ayrıca Rıza hoca ile oyuncular hatta yönetimle Rıza hoca arasında da normal olmayan işler var. Böylesine çelişkili görüntülerin olduğu yerde başarılı olmak oldukça güç.

Kötü sonuçlar alabilirsiniz ama kötü performans göstermeye hakkınız yok. Son haftaları şöyle bir hatırlayalım. Defans hattımızdaki başarılı oyuncularımızdan Aron devamlı benzer hataları yapıyor ve de kalemizde golleri yemeye devam ediyoruz. Bu maçta da yaptığı zamanlama hatası nedeniyle ilk yediğimiz golde büyük hata yaptı. İkinci yediğimiz golde aynı oyuncu ayakkabılarını değiştirmekle meşgul. Böyle komedi bir gol olamaz. İlk yirmi dakika kalemizde iki gol. Böyle bir skordan maçı kurtarmak oldukça zor. Alacağınız riskler tamamen rakibe avantaj sağlayacaktır.

Erken bulduğumuz gol ve yaptığımız baskı bizleri umutlandırdı. Rakip takım ilk yarının son anlarında kırmızı kart görünce umutlarımız daha da arttı. Bütün bu gelişmelere rağmen ikinci yarıda bulduğumuz sayısız gol fırsatını değerlendiremeyince hiç galibiyeti olmayan Hatay takımına ilk galibiyeti hediye etmiş olduk.

İşin özüne değinecek olursak bu sezon hem yönetim hem teknik heyet hem de futbolcular lige hiç konsantre değiller. Saha içinde önemli gelişmeler oluyor ama bizler gibi Rıza hocada yöneticilerde sesiz kalıyor. Hiç kimse takımdan daha önemli değil vazgeçilmezde değil. Gerekli olan hamle en kısa sürede yapılmalı. Bu hafta aldığımız sonuç artık umutlarımızı bir hayli azalttı. Önümüzde çok önemli maçlar var, bir an önce birileri masaya yumruğu vurmalı diyorum. Geç oldu ama çok geç olmasın..