reklam
reklam
DOLAR 31,3568 % 0.38
EURO 34,0266 % 0.43
STERLIN 39,7379 % 0.42
FRANG 35,4779 % 0.39
ALTIN 2.102,25 % 2,41
BITCOIN 1.970.685 3.588

Doğru oyun tam mücadele

Yayınlanma Tarihi :
Doğru oyun tam mücadele

Sivasspor yeni bir deplasman galibiyetine daha imza attı. İç sahada bir türlü galip gelemediğimiz bu sezonda galibiyet sevinçlerini tamamen deplasmanda yaşamaya devam ettik. Bu galibiyette en önemli olan unsur Sivasspor’un doğru bir kadro ile sahaya çıkıp iyi mücadele vermesi ve de teknik adam Servet hoca’nın mücadeleye zamanında müdahalelerde bulunması olarak özetleye bilirim.

Bu sezon özellikle sakat oyuncuların çok olması bize önemli sıkıntılar yaşatmıştı. Bu karşılaşma öncesinde de hafif sakatlığı bulunan Rey Manaj’ın olmaması bizim adımıza çok önemli bir eksiklikti. Çünkü Rey Manaj Sivasspor’da son haftalarda form grafiğini devamlı yükselten istekli ve arzulu bir oyun oynamaya çalışan ender futbolcularımızdan bir tanesiydi. Takım da hepimizin de ondan beklentisi vardı. Zannederim ki maç öncesi onun olmadığını öğrendiğimizde hepimizde bir burukluk oluşmuştu ama kazanılan galibiyetle bu burukluk yerini mutluluğa bırakmış oldu.

Konyaspor karşısında forvet elemanlarının olmadığı bir noktada Servet hoca Clinton Nci’yi koyması Sivasspor adına önemli bir artı oluşturdu diyebilirim. Çünkü sezon başında Sivasspor’da hiçbir forvet elemanı yokken tek forvet oynayan oyuncumuz Clinton Nci idi. Zorunlu olarak takımda tüm hazırlıklar ona göre yapmıştı. Yani yüksek top oynamadan ayağa oynayan bir Sivasspor ileri uç ekibi oluşmuştu. Konyaspor karşısında yakaladığımız önemli fırsatlar oldu sadece bir tanesini gole çevirebildik ama o gol bize 3 puan getirmeye yetti.

Konyaspor karşısındaki Sivasspor’un artılarından bir tanesi de diğer karşılaşmalarla oranla doğru defans uygulaması yapması oldu. Takım olarak blokları kapatıp rakibe oynama şansı vermeyerek adeta kalemizde gol pozisyonu vermeden karşılaşmayı tamamladık diyebilirim. Birçok karşılaşmada öne geçmemize rağmen yediğimiz gollerle sıkıntı yaşadığımızda genelde eleştirilerimiz geriye çekildik diye olurdu. Ben şahsen bu eleştirilere bilirsiniz hiç katılmazdım. Çünkü geriye çekilmiyoruz ileride kaldığımız için bu goller yiyoruz demiştim. İşte bugün ilk kez söylüyorum Konya deplasmanın da gerçekten geriye çekildik ve geriye çekilince de rakibe o net pozisyonları vermemiş olduk. Yani geriye çekilme versiyonunu tam örneğini bu karşılaşmada görmüş olduk.

Bu karşılaşmada Tabii en öne çıkan nokta oyuncularımızın mücadele etmeleri karşılaşmayı kazanmak adına inanmış olmaları birlik beraberlik göstergeleri olması pozitif nokta idi. Böylesine kenetlenmiş mücadele etmiş ve de yardımlaşma uygulamış bir takımın Sahadan mutlaka iyi sonuçlarla ayrılacağını görmüş olduk, inşallah devamı gelir.

Şimdi  kısa süre sonra oynayacağımız çok önemli bir karşılaşma var Cumartesi akşamı evimizle ligin zirvesinde yer alan Galatasaray’ı ağırlayacağız, bizim adımıza çok çok önemli olan bu karşılaşma tabii ki rakip adına da oldukça önem arz etmekte. İç sahada uzun süredir galip gelememiş olmamızın verdiği hırsla bu karşılaşmaya hazırlanıp mutlu sona ulaşmamız gerekir. Ama bu bölümde taraftarlarımıza da çok büyük iş düşecek olduğunun belirtmek gerekir. 4 Eylül stadyumunu dolduran Yigidoların 90 dakika takımlarına destek olmaları gerekir. Bu maç öncesi şehrimizde bazı dinamitlerin harekete geçmesi gerektiğinin altını çizmemiz gerekir.

YORUM YAP