Dolu Tribünler - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Dolu Tribünler

Bu haber 04 Aralık 2022 - 14:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Spor müsabakalarında hele de futbol maçlarında stattaki tribünlerin dolu olması ve coşkunun yüksek olması o maçın kalitesini de o denli artırmakta. Bu durum sadece bizlerde değil tüm dünyada aynı şekilde cereyan etmekte. Hatta lig statüsü dahi fark etmeden en alt ligden en üst lige kadar her maçta tribünlerin önemi her daim fazla olmuştur. Bundan sonra da olmaya devam edecektir. Üç yıldızlı şanlı Sivasspor’un da türbinlerinin dolu olması durumunda takımımıza çok önemli katkılar verdiğini hep birlikte bilmekteyiz. Son 20 yılda yaşadığımız başarılara baktığımızda hep dolu tribünlerle coşan bir takım vardı karşımızda. 7’den 70’e tüm Sivaslıların gurur kaynağı olan bir takımdan bahsediyorum. Tüm spor kamuoyunda “YİĞİDO” lakabıyla da nam salmış bir takım. Son yıllarda sadece ülkemizde değil tüm Avrupa’da da adından söz etmeyi başardı.

Tüm bunları yaparken tribündeki taraftarlarımızın katkıları da küçümsenmeyecek kadar önemli idi. Peki bu sezon ne oldu da Sivasspor tribünleri bir türlü dolmadı. ilk akla gelen ve tüm taraftarların ortak görüşü olan transfer konusu olarak gösterilmekte. Bu noktada taraftarların haklı olduğu yönler mutlaka var. Tribünlere gelmemenin tamamen transfere endeksli olması noktasında da biraz haksızlık ettiğimizi düşünüyorum. Bununla ilgili bazı küçük tepkiler olabilir.  Ama takımımızı yalnız bırakma noktasında tepkilerin olmasını doğru olmadığını da altını çizmek istiyorum. Bu takım bizim takımımız ve bu takım hangi ligde hangi transferle hangi oyuncuyla oynarsa oynasın biz onu desteklemeye devam etmeliyiz. Taraftarlık ve Yiğidoluk bunu gerektirir diye düşünüyorum.

Bugün baktığımızda büyük takımlar diye adlandırdığımız takımların her sezon çok önemli transferler yapamadıklarına şahit olmaktayız. Ama tribünlerin doluluk oranının hiç azaldığını görmüyoruz. Hiç kimse transferleri bahane edip tribünleri boş bırakmıyor. Ama tepki gösterecekse bunu farklı platformlarda gösterebiliyor. Biz de bu noktada üzerimize düşeni yapıp tribündeki yerlerimizi alarak bu sezon takımımıza daha fazla destek olmamız gerekir. Özellikle sezonun başında oynadığımız iç saha müsabakalarında istenilen oyunu ve sonucu ne yazık ki sahaya yansıtamadık. Bu yüzden puan durumundaki bulunduğumuz nokta Sivasspor’a ve Yiğidolara hiç yakışmayan bir durumda.

Şu anda Antalya’da kamp çalışmalarını sürdüren takımımızın adeta sezon yeni başlayacakmış gibi çalışmalarını sürdürdüklerini bilmekteyiz. Rıza hoca’nın açıklamaları bu yönde. Ayrıca Rıza hoca’nın devamlı dikkat çektiği bir noktada başarılı olduğumuz sezonlarda tribünlerin dolu olması takıma olağanüstü destek verilmesi. Ama bu sezon bu desteğin oluşmaması olduğunu hep belirtiyor bu noktalarda hocanın da haklı olduğunu söylemek istiyorum.

Takımımızın daha başarılı olması ve bu sezon bu çalkantılı pozisyondan çıkabilmesi için bizim takımımıza sahip çıkıp tribündeki yerimizi alarak müsabakalarda 90 dakika boyunca takımımıza destek olmamız gerekir. Biz o desteği verelim yönetimde gereken hamleleri mutlaka yapacaktır. Küsmek çözüm değil. Yigidoya küsmek yakışmaz.

Şu anda elimizdeki oyuncu kadrosuyla bu maçları tamamlamış olacağız. Son haftalarda gündeme düşen Dia Saba konusu gerçekten hepimizin morallerini bozmakta. Takımımızda star diye adlandırabileceğimiz bir oyuncunun Sivas’ta kalmak istememesi takımdan ayrılmak istemesi, bizler adına da şehrimiz adına da üzüntü verici bir hadise. İnşallah bu kararından vazgeçerek bu sezonu Sivasspor’da tamamlar diye temenni de bulunmaktan başka çaremizde yok gibi. Transfer demişken gündemde olan bir diğer isim de Beşiktaş’la yollarını ayıran Tyler Byod’un  Sivasspor’a transfer olacağı yönündeki haberleri çok doğru haberler olmadığını düşünüyorum. Hatta bu transfer gerçekleşse bile Sivasspor’un daha acil olarak orta alana ve sağ bek mevkiine öncelikli oyuncular kazandırması gerekir. Bence önceliğimiz bunlar olmalı. Gerçi bu sezon orta alana bir hayli fazla oyuncu transferi yaptık ama bir türlü istenilen oyuncu başarısını oluşturamadık. Orta alandaki bu sıkıntılı görüntümüz bence sezondaki en büyük sıkıntımız. Öncelikle buraya bir çözüm üretmeliyiz.

Genç oyuncularında mutlak takıma kazandırılması gerekir. Daha genç ve dinamik oyunculara ihtiyacımız var. Transfer hazırlıklarının en kısa sürede yapılması bizim adımıza büyük avantaj olacaktır. Hep birlikte dolu tribünler le başarılı günlere diyorum.