reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Eksikler tamamlanmadan stat eskidi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Eksikler tamamlanmadan stat eskidi

Yaklaşık 8 yıl önce yapılan Sivas 4 Eylül stadı için neler denildi hatırlıyor musunuz?

Önce 33 bin kişi kapasiteli yapılacağı açıklanan stat,daha sonra birden bire yaklaşık 6 bin düşürülerek 27 bin 532 kişi oldu. O günlerde daha biz “Neden stat kapasitesi düşürüldü?” diye sormadan,öyle açıklamalar geldiki  herkes stat kapasitesinin düşürülmesini unuttu ve heyecanla Türkiye’nin ilk ekolojik “Avrupa’nın en modern statlarından birisi olacak 4 Eylül stadının bitmesini bekledi.

Sivaslı nasıl heyecan duymasın,nasıl gururlanmasın? Gittiği yerlerde “Türkiye’nin en modern stadı bizde,Türkiye’nin ilk ekolojik stadı bizde!”diyecekti.

Ama dakika bir gol bir oldu! Stat koltukları denilenin tam tersine düşük kalite ve 5. Snıftı maalesef.

O günlerde manşetlerden haber yapıp bu duruma tepki gösterdik. Sivas’a getirilen  5. Sınıf koltuklar değişitirilerek yerine  3. Sınıf koltuk getirildi.Sesimizi daha çıkarmadık çünkü,koltuklarda azda olsa iyileştirme yapıldı,üstelikte  stadımız ekolojik ve Avrupa’nın en modern statlarından biri olacaktı! Ha birde “Stat kendi enerjisini kendisi üretecek” denildi.  (Aynı dönemlerde yapımına başlanan Trabzon stadında tribünlere “hostes koltuğu” monte edilerek her türlü kolaylık ve konfor sağlandı)

Daha ilk sezonda insanlar “Bu nasıl ekolojik ve modern stat?” demeye başladı. İlerleyen sezonlarda  eksiklikler kendini daha çok göstermeye,Sivaslı’da n nasıl kandırıldığını anlamaya  başladı.

Lavabolarda su bulmak bile  lüks olmaya başladı!

Asansörler insanlara “Sana binmektense yürüyerek çıkarım” dedirtecek kadar yavaş!

İnternet çekmiyor!

Sık sık kapılardaki turnikelerde sorun yaşanıyor,yığılmalar oluyor .

Birde buna maça gelen seyircilerin pek farkında olmadığı ancak dışardan gelen gazetecilerin “Sizin basın tribününde monitör yok mu?” diyerek şaşırdıkları ,basın tribünününe ekleyim. Sivas basını olarak yıllardır deplasmanlara gidiyoruz ve ne yazıkki monitör(ekran) sadece Türkiye’nin en modern (!)ve ekolojik stadı Eylül’de yok.

Gelinen noktada “Stat eskidi ama eksiklikleri bitmedi”

Ama olsun!

Gogoole “Sivas 4 Eylül stadı” yazdığın zaman

“Sivas 4 eylül stadı Türkiye’nin ilk ekolojik stadı” diyor.

YORUM YAP