reklam
reklam
DOLAR 32,6758 % -0.39
EURO 35,0419 % -0.61
STERLIN 41,4565 % -0.55
FRANG 36,8125 % -0.2
ALTIN 2.431,50 % -0,56
BITCOIN 65.700,01 -0.653

EYT’li Sivasspor

Yayınlanma Tarihi :
EYT’li Sivasspor

Bu sezon başından beri oynadığımız futbol ve aldığımız sonuçlar bizleri kahretmeye devam ediyor Bir türlü istenilen oyunu oynayamamış olmamız, Tabii ki kötü sonuçları da beraberinde getiriyor. Artık yeter demekten başka çaremiz kalmadı.

Takımın Kayserispor karşısında oynadığı futbola baktığımızda Süper Lig’de tutunmak, Süper Lig’de iyi işler yapmak bir kenara 90 dakikayı normal şartlarda tamamlayacak halimiz bile yok. Süper Lig’e çıktığımız 2005 yılından bu yana baktığımızda belki de takım performans olarak en kötü performansı gösterdiğimiz bir yıl olduğunu söyleyebilirim. Bu söylemler alınan yenilgiden dolayı değil gösterdiğimiz performansla ilgili. Spor müsabakaların da yenmekte vardır, yenilmekte vardır. Yenersiniz veya yenilirsiniz ama böylesine kötü ve kişiliksiz bir futbol ortaya koyamazsınız. Bir maç düşünün 4 gol yiyorsunuz ve karşılaşmada takımda mücadele gösterdi diyebileceğimiz oyuncu kalecimiz Ali Şaşal.  Artık söylenecek bir söz yok bence, futbolcularımızın birçoğu yeni emeklilik yasasından faydalanmış bile.

Sezon başından beri Rıza Hoca’nın genelde yaptığı kadro tercihleri sıkıntı yaratmaya devam ediyor. Hep aynı oyuncularla devam etmesi hiç şans bulamayan bazı oyuncuları hiç düşünmemesi Sivasspor adına bir engel oluşturmakta. Takımda şans bulamayan diğer oyuncuların da Sivasspor’un oyuncusu olduğunu birilerinin ona hatırlatması gerekir diye düşünüyorum. Şayet bu oyuncular Sivasspor’da 5 dakika 10 dakika bile forma giyecek kadar yeterliliği yoksa o oyuncular neden takımda tutuluyor bunun da sorgulanması gerekir. Bir de oyuncu değişiklikleri konusunda yaşadığımız sıkıntılar var. Rıza hocanın devamlı 90 dakikada oyuncu değiştirmesi büyük tepkilere neden olmakta bu tepkilere de ben tamamen katılıyorum. Kayseri’de karşılaşma 4-1 olmuş maçın skorunun değişme şansı hiç kalmamış ve oyuna Uğur çiftçiye alıyoruz. Uğur Çiftçi bu saatten sonra Sivasspor’a ne kazandırabilir ki, bunlara anlam veremiyorum. Birde açıklanan transfer konusu var o zaman hiç kadroya almayalım, şayet aldı isek o zaman maça onunla başlayalım.

Bazı futbolcular kötü performans göstermesine rağmen ısrarla kadrodaki yerlerini korumaya devam ediyorlar. Bu oyuncuların vurdumduymaz tavırları devamlı göz ardı ediliyor. Çünkü kadroda alternatif oyuncumuzun az oluşu Rıza hocayı bu duruma mahkûm gibi gösteriyor. Sivasspor’da bulunan tüm oyuncular bu formayı rahatlıkla giyebilir. Şayet giyemiyorlarsa kadroda neden bekletiliyorlar anlamış değilim.

Umudumuzu tamamen transfer döneminin açılmasıyla birlikte eksik noktaları acilen transferinin giderilmesi noktasına çevirmiştik. Transferin başlamasına rağmen herhangi bir hareketliliğin olmaması da tabii ki taraftarlarımızı daha fazla üzüntüye sevk etmekte. Zaten bu sezonun zor geçireceğini sezon başlamadan önce belirtmiştim. Bu sezon Sivasspor için gerçekten zor ve kabus dolu bir sezon olacak demiştim. Hazırlıklı olalım demiştim ama bu noktada Sivas şehrimiz olarak kesinlikle ve kesinlikle hazırlıklı değildik.  Sadece takımı yönetenler için söylemiyorum genel anlamda bir sıkıntı da olduğunu söylemeliyim. Bu sezon özellikle Teknik adamlarımızdan yöneticilerimize basınımızdan taraftarımıza hiçbir unsurun yeteri kadar motive olmadığını takımla ilgili gayretlerinin olağanüstü olmadığını üzülerek söylemek istiyorum.

Onun için bu süreçten sonra daha dikkatli ve daha istekli olmamız gerektiğini düşünüyorum. Çözüm süreci noktasında elini öncelikle taşın altına koyması gereken teknik heyet ve yönetim kurulu üyelerimiz olduğunu belirtmeliyim. Takım içerisinde bir sıkıntı olduğu sezon başından beri belli ama hiçbir şey yok gibi yolumuza devam etmemizde ayrı bir üzüntü vesilesi. Takımda  bir sıkıntı varsa veya mutsuz olan futbolcular varsa bunların isimlerine bakılmaksızın gereken yapılarak takımdan uzaklaştırılmaları sağlanmalı. Başarısızlık durumunda fatura bir yerlere kesilir hani başarıda başarı faturasının ibresinin kesildiği gibi şayet hoca ile ilgili sıkıntılar varsa da bunun yönetim kurulu tarafından değerlendirilmesi gerekir. Ben şahsen bu saatten sonra Rıza hocanın normal şartlarda Sivasspor’a katkı verebileceğini düşünmüyorum.

Artık bundan sonra Sivasspor’da yapılması gereken radikal ne varsa harfiyen yapılmalı diyorum. Bu konuda alınacak kararları teknik adam alamıyorsa yönetim kurulunun masaya yumruğunu vurarak Radikal kararları almasının zamanı geldi de geçiyor bile. Başta başkanımız Mecnun OTYAKMAZ olmak üzere yönetim kurulumuzun tüm şartları çok iyi değerlendirerek Sivasspor’u bulunduğu noktadan daha yukarılara acilen çıkarmak için el birliği ile çalışmalar yapması gerekir. Sivasspordan önemli hiçbir unsur yoktur.

 

 

YORUM YAP

Ali Yavuz TÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam