Fiorentina mı? Farketmez - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Fiorentina mı? Farketmez

Bu haber 26 Şubat 2023 - 12:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivasspor Avrupa konferans ligi son 16 turunda belki de kurada çekebileceği en güçlü rakibi çekti. Rakibimiz İtalya Seria A ekiplerinden Fiorentina oldu.

Ama şahsen ben böyle bir kura çekmemizi şans olarak görüyorum. Çünkü konferans liginde son 16 takım arasına adını yazdıran hiçbir takıma güçsüz söylemin de bulunmak anlamsız olur. Bu takımların tamamının önemli güçlere sahip olduğunu hepimiz bilmekteyiz. Öncelikle takımımızın buraya kadar başarıyla gelmiş olması grubunu lider olarak tamamlaması ve de ülke puanımıza önemli katkılar sağlaması takdire şayan bir durum. 3 yıl üst üste ülkemizi Avrupa da temsil eden tek Anadolu takımıyız. Her ne kadar bu sezon Süper Lig’de istenilen durumda olamasak ta Avrupa kupası ve Ziraat Türkiye kupasında oldukça başarılı bir sezonu yaşıyoruz.

Bu dakikadan sonra oynanacak Fiorentina karşılaşmaları Sivasspor tarihi açısından da önemli maçlar arasında yerini alacaktır. Bu maçlara şahitlik edecek Yigidolarda da hayatları boyunca unutmayacakları ve anlatacakları bir futbol şölenini hafızalarına kaydedeceklerdir.

Belki çoğumuz bu kuradan memnun olmadık. Ama iyi tarafından bakarsak, hepimizin memnun olacağını düşünüyorum. Hiçbir maç oynanmadan kazanılmaz. Bizim bu turda kaybedecek hiçbir şeyimiz yok. Gücümüzü sahaya yansıtıp 90 dakika mücadele edeceğiz.

Bu turu geçtiğimizde yaşayabileceğimiz mutlulukları anlatmakla bitiremeyiz. Tarihimizde ilk kez bir İtalyan ekibi ile oynayacağız. İlk maç deplasmanda, şayet iyi bir sonuçla döner isek; rövanşta Sivas 4 Eylül stadyumunda neler yapabileceğimizi herkes biliyor.

Bizim sadece Sivas olarak değil ülkemizin de böyle bir mutluluğa ne kadar ihtiyacı var, hepimiz biliyoruz. Tüm Türkiye Tek yürek olup bu maçları oynayacağımızı unutmayalım.

Asıl görev Sivas’ta ki Yigidolara düşecek öncelikle tüm stadyumu komple doldurup maç boyunca takıma destek olmamız gerekecek.  Şimdiden maçı yaşıyorum. Haydi Yigidolar birlikte yeni başarılara yelken açalım.