Futbol mücadele ister - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Futbol mücadele ister

Bu haber 04 Eylül 2023 - 18:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivasspor’un Beşiktaş karşısında aldığı mağlubiyetten çok oynadığı oyunu eleştirmemiz gerekir. Maçın başından sonuna kadar  hiçbir ofansif organizasyon geliştiremediğimiz ve de Beşiktaş kalesine adeta yoklamadan bitirdiğimiz bir karşılaşma geride bıraktık. Öncelikle belirtmem gerekir ki bu karşılaşmadan başta teknik ekip ve yönetim olmak üzere hepimizin önemli dersler çıkarması gerekir.

Karşılaşmanın henüz başında Rodrigez’in sakatlanıp oyundan çıkmasıyla zayıf olan ofansif gücümüzün daha da zayıfladığını söyleyebilirim. Oyuna dahil edilen Romen Kvet’in kanat oyuncusu olmamasına rağmen Servet hoca tarafından ısrarla kanatta oynatılmaya çalışılması takımımız adına büyük sıkıntı oluşturduğunu söyleyebilirim. Roman Kvet’in şu anki performansıyla Sivasspor’da forma şansı bulup katkı sağlayabileceğini şahsen düşünmüyorum. Orta sahada oynadığı zaman nasıl bir katkı verecek onu da gerçekten merak ediyorum.

Beşiktaş karşısında maça başlarken forvet hattında uzun süredir maç eksiği olan Rey Manaj’la başlamamızın da yanlış olduğunu düşünüyorum. Karşılaşma boyunca hiçbir varlık gösterememesi ve de kilolu görüntüsü şu an için Sivasspor’a çok fazla faydalı olacağını sinyallerini vermedi.

Sivasspor’da iki sezondan beri sağ bek olarak oynayan Murat Paluli’nin de baktığımızda hiçbir katkı verememesi, bundan sonraki süreçte de ona güvenmemiz biraz iyimserlik olacağını düşünüyorum. Kaybettiği ikili mücadelelerin tamamı kalemizde gol tehlikesi oldu.

Beşiktaş  karşısında özellikle İstanbul’da yenilmemiz normal karşılanabilir ama geçmişte oynadığımız maçları hatırlayacak olur isek yenildiğimiz birçok karşılaşmada dahi üst düzey mücadele örneği göstererek taraftarlarımızı mutlu etmesini bilmiştik. Bu karşılaşmada ne yazık ki  bu tür mücadeleden yoksun isteksiz ve aciz bir futbol oynadığımızın altını çizmem gerekir. Süper liğin ilk üç haftasın da oynadığımız karşılaşmalardaki benzer sıkıntıların da halen devam ettiğini hep birlikte görmekteyiz. Bunların en önemlisi ise kullanamadığımız duran toplar söyleyebilirim. Bir de yeni transferimiz Barrow  içinde bu karşılaşmada iki tane net gol pozisyonu bulmasına rağmen vuruşu kötü yapması onun adına kötü bir başlangıç oldu diyebilirim.

Bu karşılaşmanın artık geride kaldığını unutarak, ama bu karşılaşmada gösterdiğimiz olumsuz durumdan ders alarak milli maç arasına çok iyi değerlendirip alınması gereken futbolcu veya futbolcuların da takıma en kısa sürede kazandırılması gerçeğini unutmamamız gerekir.