reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Hangisi gerçek Sivasspor?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hangisi gerçek Sivasspor?

Sivasspor bir önceki hafta oynanan Adana Demirspor maçına göre Fatih Karagümrük karşısında 2 farklı oyuncuyla çıktı. Burak Kapacak ve Barrow’un yerine Alaaddin Okumuş ve Gerson Rodrigues oynadı.
Maçada kontrollü başlayan kırmızı-beyazlılar daha sonra peş peşe net gol pozisyonları bulmaya başladı,ancak çoğu zaman olduğu gibi yine pozisyonlar cömertce harcandı.
Buna karşılık Karagümrük neredeyse girdiği tek pozisyonunda golü bulup soyunma odasına önde gitti.
Bende dahil hemen herkes,geçen haftayıda hatırlayarak “Maçın ikinci yarısında Sivasspor çok pozisyona girer ve atar!”düşüncesi vardı ama olmadı.
Bırakın geçen haftaki gibi pozisyona girmeyi,bu maçın ilk yarısını bile aradık!
Sivasspor “siyahla beyaz” gibi,ortası kesinlikle yok!
Bundan önceki bir çok maçtada düşünmüştüm ama bu maçta daha çok düşündüm! Sahi bu Rodrigues ve Koita süper lig futbolcusu mu?
Bir maçta acemi ve amatörce işler yaparsın iki maçta yaparsın,ama hemen her maçta bu kadar çok top ezersen,bu kadar net gol pozisyonlarını harcarsan bende sizlerin gerçekten süper lig futbolcusu olup olmadığınızı sorgularım.
Bu maçta sadece bunlarmı kötüydü?
İyi oynayan yoktu desek daha doğru olur!
Hele hele Charisis, Samu Saiz ve Emrah Başsan gibi çok şeyler beklenen futbolcuların haftalardır sefilleri oynamalarına ne demeli?
Alınan yenilgi kadar oynanan “RUHSUZ” futbolda insanın canını sıkıyor.
Karagümrük karşısında mücadele eden takıma bakıyorum,”şu futbolcu fena oynamadı” diyebileceğim kimse yok. Bir takımda bu kadar fazla kötü oynayan olursa yenilgide kaçınımaz olur.Sen kaleciyle karşı karşıya kaldığın pozisyonları değerlendiremezsen,rakipde cezalı keser!
TAÇ’TAN GOL YEDİK!
Sivasspor’un yediği ilk gole iyi bakın! Taç atışının ne kadar önemli olduğunu,ancak Sivasspor’un taç atışlarınıda ne kadar hovardaca harcadığını bir kez daha gördük. Rıza Çalımbay zamanında da defalarca yazdım söyledim. “Süper ligde bazı takımlar sırf taçı olumlu kullanmak için özel çalıştıklarını,ancak Sivasspor’un tam tersine iş yapıyor” diye..
Servet hoca sanırım yenilen ilk golün analizini iyi yapar. Taç atışının ne kadar önemli olduğunun farkına varır.
Sivasspor kazandığı taçları ne yapıyor? Sol tarafta olursa Uğur,sağ tarafta olursa Alattin kullanıyor.Taç çizgisine parelel ve en az iki kişinin markajında olan arkadaşının kafasına atıyorlar,o topun kontrollü mümkün olmadığı için havaya sıçrayan Sivaslı futbolcu topu kafasıyla rast gele aşırıyor ve genelde de top rakibe gidiyor.Bu arada Süper ligde oynayan bir takım için,bunları söylemekten gerçekten hicap duyuyorum !
.BU DEFA NİYE 88’İ BEKLEMEDİN SERVET HOCA?
Geçen hafta geç oyuncu değiştiren ve bu yüzden eleştirilen Servet hoca “ Erken değiştirimezdim,çünkü olası bir sakatlıkta oyuncu hakkımız kalmıyor,” diyerek kendini savunmuştu.
Peki Servet hoca Karagümrük maçında risk alıp neden 75’de iki oyuncu birden değiştirdin?
Bu maçta bunu (doğrusunu) yaptığına göre,demekki geçen hafta Adana maçında 88’e kadar beklemen yanlışmış,bedelide Sivasspor’a iki puana maloldu.

YORUM YAP