reklam
reklam
DOLAR 32,1939 % 0.09
EURO 34,8748 % -0.33
STERLIN 40,9692 % 0.05
FRANG 35,1755 % -0.35
ALTIN 2.463,48 % -1,58
BITCOIN 69.506,00 -0.467

İç sahada duble

Yayınlanma Tarihi :
İç sahada duble

Gidenler, gelemeyenler, sakatlananlar, hastalar, devşirilenler, evrilenler arasında lige verilen aradan sonra oynadığımız alt karşılaşmadan sekiz puan çıkarmış olmak iyi bir durum. Her ne kadar kazandığımız iki karşılaşma son haftalarda herkesin mağlup ettiği Kayserispor ve Beşektaş’a karşı olsa da. Sivasspor maç başına bir puan ortalamasının üzerinde ilerliyor.

Beşiktaş karşılaşması her iki takım açısından da kazanılması gereken bir maç konumundaydı. Sivasspor son haftalarda alınan istenmeyen sonuçlardan sonra olası puan kaybının tehlike bölgesine bir adım daha yaklaşması anlamına geldiğinin farkındaydı. Beşiktaş açısından ise kabusun bitmesi yada devam etmesi anlamına geliyordu. Karşılaşma günü Sivasspor cephesinde Hakan ve Kıvet’in sakatlıktan dönmesi Sivasspor açısından sevindirirken Mert ve Semih’in yokluğu Beşiktaş’ı düşündüren durumdu.

Eksik ve formsuz düşürdüğü Beşiktaş’ı gözüne kestiren yiğido karşılaşmaya hızlı başladı. Golü de yine golcüsü Rey Manaj’ın ayağından erken buldu. İlk yarı boyunca Beşiktaş Sivasspor kalesine isabetli şut atamazken Sivassporda  Barow eğer bencil davranmayıp Kıvet’e pas verse ikinci golü bulup daha erken  rahatlayabilirdi.  Karşılaşmanın ikici yarısında yapılan değişikliklerle neredeyse U19 takımına dönen Beşiktaştan üç puanı almak çokta zor olmadı. Üç puan tek golle gelirken, hangi kadro ile olursa olsun mağlup edilenin Beşiktaş olması ekstra moral kazandırdı.  Bu sonuç aynı zamanda Sivasspor’un İstanbulspor’dan sonra kendi sahsında kazandığı ikinci maç oldu. Kırmızı beyazlı ekip 23.  haftada duble yaptı.

Kazanırken eksikleri görmek konuşmak önemlidirya bizde öyle yapalım moralimiz yerindeyken karanlığa ışık tutalım. Beşiktaş maçını bir kenara bırakırsak daha önce oynana müsabakalarda Sahada oynanan oyun hakkında taktik, teknik, varyasyon estetik ve adranelin olarak söylenecek söz yok. Elimizde ne kadar savunma oyuncusu varsa kalecimizin önüne diziyoruz, ofans yükünü de tek başına Rey Manaj’ın üzerine yükleyip skor bulmaya çalışıyoruz. Hal böyle olunca da kazanmak mümkün olmuyor.

Diğer bir muamma ise yapılması düşünülen transferler. Kendisini tekrar Sivasspor’a bağlayan imzayı atan Teknikdirektörümüz  Bülent Uygun o törende yaptığı açıklamada; ‘ Takıma ara transferde üç dört oyuncu takviyesi yapacağız. Mevkilerini sormayın söyleyip o mevkilerde oynayan oyuncuları tedirgin etmek istemiyorum.’ Demişti. Sonra zaman ilerledikçe o üç dört takviye hocanın açıklamalarında dört beş, altı yedi ve en nihayetinde yedi sekiz takviye söylemine evrildi.  Şuanda Kaleciden santrafora kadar herkes tedirgin.

Oysaki  ara dönemde takıma takviye yapmak riskli, sıkıntılı, gayri fayda gayri ekonomik bir durumdur. Lig içerisinde başarı yolunda kadro istikrarı önemlidir. Sivasspor sezon başında takımın yarısı gitmişken dahi sekiz oyuncu transferi yapmadı. Devre asında nasıl yapacak anlamış değilim. Bu konudaki bir başka dikkat çeken husus ise sadece hocanın konuşması oysaki transfer yönetimin işidir.

 

YORUM YAP