İflas - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

İflas

Bu haber 31 Aralık 2022 - 16:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Perşembe akşamı Sivasspor Galatasaray arasında oynanan karşılaşmadaki rezaleti izledikten sonra kesin kes diyebilirim ki bu iş bitmiş. Türk Futbolu iflas etmiş. Bu gün itibari ile Anadolu’nun her hangi bir şehrinde Kulüp kurmaya, takım oluşturmaya, vakit ayırmaya, stadyuma gidip üşümeye , hedef koyup heyecan duymaya gerek yok. Tüm bunlar perşembe akşamı itibari ile geçersiz kılınmıştır. İstanbul’un üç büyütülmüş ve Karadeniz lobisinin oyuncağı Trabzon spor kulüpleri dışında kalan tüm kulüplere tavsiyem bu hafta itibari ile kapatın. Kendileri çalsın kendileri oynasın.

Perşembe Akşamı ligin üst sıralarını ve alt sıralarını çok yakından ilgilendiren bir süper lig karşılaşması oynanacaktı. Eksi beş derece soğuğu göze alarak stadyuma giden binler, ekranları başındaki yüz binler bu hesapla Sivasspor Galatasaray karşılaşmasını izlemeye başladı, ancak ilerleyen dakikalarda gözüktü ki izledikleri sonucu kestirilemez bir futbol maçı değil senaryosu daha önceden yazılmış bir tiyatro oyunu. Karşılaşmada adaleti dağıtması gereken sözde hakemler öyle bir yönetim şekli ortaya koydu ki REZALET demek bile kifayetsiz kalıyor.

İki takımda sahada bir şey oynamadı, son derece vasat, kötü zevksiz bir maç vardı. Ancak gelin görün ki karşılaşmanın hakemlerinin kararları bizim kendi takımımızı eleştirme hakkımızı dahi elimizden aldı. Üzerinde kırımızı sarılı forma olan Boye Sivassporlu Ulvestad’ın kafasını kramponlarının vidaları ile patlattı ismini dahi yazmak istemediğim hakem forması giymiş kişi es geçti. Olivyera Mustafa Yatabare’ye aynı zatın gözünün önünde iki defa arka arkaya tekme attı es geçti. Yani Galatasaray dokuz kişi kalması gerekirken on bire on bir oynamaya devam etti. Sıkandallar bunlarla da sınırlı kalmadı.

Karşılaşmanın ikinci yarısında Sivasspor atağı sağ kanattan gelişti. Rakip ceza sahasında oluşan karambolde Sivassporlu futbolcular şutu çekti Muslera kurtardı. Bir daha vurdular yine Muslera’dan döndü, yine vurdular yine kaleciden döndü, dördüncüde yerde yatan Ulvestad yağının tabını ile topu gol çizgisinden geçirdi. Sözde hakem golü verdi. Top santraya dikildi, o da ne sözde var varlığını ortaya koyarak hakemi pozisyonu izlemeye davet etti. Ekran başında hakem ve var yaklaşık 6 dakika pozisyonları tartıştı sonrasında kimseye izah edemeyecekleri ne olduğu bilinmeyen bir gerekçe ile Sivasspor’un golünü yok saydılar.

Sahada ki on bir yiğido yılmadı, Erdoğan Yeşilyurt ile beraberlik golünü buldular. Oyunda üstünlüğü ele alarak Galatasaray kalesine yüklenmeye başladılar ceza sahasına yapılan ortaya Guotas tam kafa vuracakken yüzünde tokat patladı. Hakem devam dedi günah çıkarmak isteyen var izlemeye davet etti. Yine dakikalarca tartıştılar penaltıyı vermeleri halinde ağa babalarının göstereceği hışımdan korktukları için sekiz pozisyon geriye giderek ofsaytı keşfedip penaltıyı vermekten vaz geçtiler. İşin daha da komik tarafı gol olmayan pozisyonda ofsayt bulmak için vara giden ilk hakem olma rezaletine imza atmış oldular.

Sinir harbi bitmedi. Sivasspor’un golünü atan Erdoğan yeşilyurt gol attığı için çift sarı karttan Kırmızı kart ile oyundan atıldı. Kısaca perşembe akşamı Sivasspor forması giyen futbolculara, izleyenlere, ekranları başındakilere siz ne yaparsanız yapın bu maçtan üç puanı Galatasaray alacak dediler. Gözlerimizin önünde puanları Sivasspor’un elinden alıp Galatasaray’ın hanesine yazdılar.

Sivasspor Başkanı Otyakmaz özellikle golün neden iptal edildiğine dair en üst makamdan bir açıklama beklediklerini söyledi. Tekraren belirteyim ki hiç gerek yok. Artık Türk Futbolunun iflası kocaman bir gerçek. Herkesin kabul edip kendini yormaktan vaz geçerek kabullenmesi lazım. İzaha gerek yok, çelin ligden….