reklam
reklam
DOLAR 32,2334 % 0.23
EURO 34,9845 % 0.01
STERLIN 41,0684 % 0.34
FRANG 35,2817 % -0.04
ALTIN 2.478,54 % -0,98
BITCOIN 70.541,71 0.732

İNANMAK VE YÜREKLİ OLMAK

Yayınlanma Tarihi :
İNANMAK VE YÜREKLİ OLMAK

Her işte olduğu gibi futbolda da başarıya inanmak ve o inancı sağlayacak yüreğe sahip olmak gerekir. Şayet inanmıyorsanız ve de yüreğiniz yetmiyorsa başarılı olma şansınız yok demektir.

Neyden bahsettiğimi umarım anlamışsınızdır. Milli Futbol Takımımız Hırvatistan karşısında çok önemli bir başarıya imza attı. Tüm umutların tükendiği moral motivasyon sağlanamadığı bir ortamda böylesine büyük bir başarı elde edilmesi takdire şayan bir durum. Peki Milli Futbol Takımında kısa sürede değişen durum ne idi? Bu sorunun cevabı tabi ki çok basit: Elde bulunan futbolcu grubuna kim olduklarını hatırlatan bir adam ve onlara başarı reçetesini sunan bir ekip. Yani bu kadar basit bir olay başarının anahtarı olabiliyor. Ama bu başarıyı yakalarken elde bulunan futbolcu topluluğunun kaliteli insanlardan oluşmuş olması bir o kadar da önem arz etmekte. Hırvatistan karşısındaki Türk Milli Takımı nasıl bir sonuç alırsa alsın, oynadıkları futbol ve gösterdikleri mücadele güçleriyle 80 milyon Türkün ayağa kalkmasını ve o heyecanı yaşamasına vesile oldular. İşte başarı budur.

Ayrıca bu milli takımda mücadele eden birçok futbolcunun da Türkiye Süper Liginde mücadele eden takımlarla oynadıklarının da altını çizmek gerekir.

Türk Milli Takımından yola çıkarak Sivassporumuzu da değerlendirecek olur isek inanmış ve yüreğini koymuş futbolcu ve taraftarın olduğu bir yerde başarının gelmeme gibi bir durumu söz konusu olamaz.

En son İstanbul deplasmanında Pendik Spor karışışında mücadele eden Sivassporlu futbolcuların da olağanüstü performans sergilediklerini ve de kazanmak için her şeylerini ortaya koyduklarını söyleyebilirim. Önümüzde oynayacağımız Kasımpaşa karşılaşmasına da aynı istek ve arzu ile mücadele edecek olan takımımızın sahadan rahat bir galibiyetle ayrılacağını düşünüyorum. Bazı sakatlığı bulunan futbolcuların ise bu boşlukta hazırlandıklarını, onların da takıma katkı sağlayacaklarını söyleyebilirim. Bu karşılaşmada tek eksiğimiz orta sahanın dinamosu Charisis’in kart cezalısı olması nedeniyle oynamayacak olmasını gösterebilirim. Forvet hattımızdaki oyuncularımızın geçtiğimiz haftalara oranla daha da üst düzey bir futbol sergileyeceklerini tahmin ediyorum ve de onlardan goller bekliyorum.

Unutmadan Kasımpaşa karşısındaki Sivasspor’un en büyük destekçisinin tribündeki Yiğidolar olacağını söylemeliyim. Geçtiğimiz haftalara oranla daha fazla seyirci ve coşkuyla takımımıza destek olacağından hiç şüphem yok. Sivasspor’un gerçek sahipleri taraftarlardır. Taraftarlar da takıma inanarak ve de güvenerek sahip çıkacaktır. İnanan ve yürekli olan tüm Yiğidolara selam olsun!

YORUM YAP

Ali Yavuz TÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam