reklam
reklam
DOLAR 32,2334 % 0.23
EURO 34,9845 % 0.01
STERLIN 41,0684 % 0.34
FRANG 35,2817 % -0.04
ALTIN 2.478,54 % -0,98
BITCOIN 70.541,71 0.732

Kazanmak için inanmak gerek

Yayınlanma Tarihi :
Kazanmak için inanmak gerek

Avrupa Konferans Ligi’nde Ülkemizi temsil eden kırmızı beyazlı göz bebeğimiz Yiğidomuz Fiorentina karşısında beklenenin üzerinde bir mücadele örneği göstererek rövanş maçı için avantajlı bir skorla ilimize döndü.

Bu sezon Sivasspor’un oynadığı maçlara baktığımızda rakiplerini önemsediği tüm karşılaşmalarda iyi performanslar gösterdiğine şahit olmuştuk. Ama konsantre olamadığımız daha vasat diye adlandıracağımız takımlara karşı ise oyunu ve sonucu ne yazık ki lehimize çevirememiştik. Fiorentina için Sivasspor’un korkusunun olmayacağını geçen hafta yazımda belirtmiştim. Sivasspor’un hiç bir rakipten çekinmeden çıkıp mücadelesini gösterdiğine tekrar şahit olduk. Tabii eleştiri konusu olan durum ve futbolcularımız var. Bu da doğaldır birimize göre iyi birimize göre kötü performans çizmiş olabilir futbolcularımız ama bu karşılaşma genelinde sahada yer alan futbolcularımızın tamamının elinden gelen gayreti ve çabayı gösterdiğini söylemem gerekir.

Bu karşılaşmada üzüldüğüm sadece bir nokta var o da yediğimiz gol. Kalecimiz Ali Şaşal Vural’ın bu karşılaşmada gösterdiği performansla takdiri hak ettiğini söylemeliyim. Ama bir pozisyonda kaçırdığı bir yan top sonrası kalemizde golü görmüş olmamız onun ve bizim adımıza büyük şansızlık olduğunu düşünüyorum. Futbol da çok kullanılan bir deyim vardır. Kalecilik mevkii için futbolda en nankör mevki denir. Çünkü maç boyunca kurtardığınız pozisyonlar unutulur lakin yediğiniz gol unutulmaz. Onun için bu karşılaşmada Ali Şaşal’ın yediği golden dolayı da aşarı eleştirmemek gerekir diye düşünüyorum.

Biraz stresli gözükmemizin sebebi ise süper Lig’de oynadığımız karşılaşmalarda istediğimiz sonuçları alamadığımız için puan durumunda halen tehlikeli bölgenin içerisinde olmamızdan diyebilirim. Çünkü ligde tüm takımlar iyi mücadele ediyor ligde kalabilmek adına ne var ne yok ortaya koymaya çalışıyorlar. Onun için biz de bu bölgeden bir an önce uzaklaşarak daha rahat bir nefes almamız gerekir. Süper Lig’de alacağımız rahat bir nefes ‘in ardından Avrupa’da oynayacağımız maçlara ve Türkiye Kupası’nda oynayacağımız önemli karşılaşmalara daha iyi hazırlanmış olacağız.

Sonuç olarak toparlayacak olursam, Sivasspor’umuz Fiorentina karşısında iyi bir mücadele örneği göstererek çok kötü diyemeyeceğimiz bir sonuçla yani Türkiye’de telafi edebileceğimiz bir sonuçla ilimize döndü. Sivas’taki karşılaşma tabii ki kolay bir karşılaşma olmayacak rakibin gücü ortada. Bizim de turu geçebilmek ve burada kazanabilmek adına olağanüstü performans göstermemiz gerekecek. Tabii ki bu üst düzey performans sadece futbol takımımızın oyuncularıyla değil  taraftarımızla, yöneticilerimizle kısacası şehrimizin tüm unsurları ile hazır olması gereken bir durum.

Bu noktada Perşembe akşamı kesinlikle ve kesinlikle bahanesiz 4 Eylül stadyumunu hınca hınç doldurarak 90 dakika belki de 120 dakika takımımıza olağanüstü bir destek vermeliyiz. Avrupa konferans Lig’in de tur’u ne kadar fazla istediğimizi ve Sivasspor’un büyük bir camia olduğunu tüm futbol dünyasına göstermenin tam zamanı. Perşembe akşamı tüm YİGİDOLAR olarak 4 Eylül stadyumunda bu heyecanı birlikte yaşamaya sizleri davet ediyorum.

YORUM YAP

Ali Yavuz TÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam