Kırmızı Beyaz Sevdamız - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Kırmızı Beyaz Sevdamız

Bu haber 26 Haziran 2022 - 17:18 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivasspor’umuzun tarihini kuruluş emekleme ve adaptasyon, ardından yokluk ve sıkıntılı yılları ve nihayet yakın tarihimizin bilinen Süper Lig seyri diye değerlendirebiliriz. Özellikle uzun süre mücadele ettiğimiz 3. Lig yıllarında şampiyonluk özlemlerine şiirler yazılmış, türküler söylenmişti. Bugünün hayalini kurmamız bile mümkün gözükmüyordu. Akabinde hayaller gerçek oldu. Yigido Türk futbol tarihine ismini altın harflerle yazdırmasını bildi. İdealinin peşine kararlılıkla yürüyen bir yönetim grubu, hayallerimizi gerçekleştirdi. Bu başarılı günleri gören şanslı Yiğidoların geçmişin sıkıntılarını anlamaları imkânsız gibi…

Bugünkü noktaya gelmemizde öncelikle dönemin Belediye ve Kulüp Başkanı Merhum Osman Seçilmiş’in hakkını teslim etmemiz gerekir. O dönem oluşturulan kurumsal yapı, bugünkü başarıları bence altyapısını oldu. O gün yönetimde görev almaya başlayan birkaç yöneticimiz hale görevlerini başarıyla devam ettirmektedirler.

Başarı sadece sportif alanda değil her alanda olunca anlam kazanıyor. Buna “istikrar” diyoruz. Daha sonra bu önemli yapının başına geçen değerli başkanımız Mecnun Otyakmaz’la daha geniş bir vizyonla hedeflerini büyüten kırmızı beyazlı takımımız, performansıyla spor çevrelerinin dikkatini çekmeyi başardı. Başarı grafiğini devamlı artırmaya çalıştı. Bazı sezonlar ligin üst sırlarında sezonu tamlarken bazen de alt sıralarda görüntü verdik.

Bu sezon Rıza hocayla yakaladığımız tarihi başarı hepimizi fazlasıyla mutlu etmeye yetti. Yigidolar bu şampiyonlukla adeta bayram coşkusu yaşadı. Kupa kazanmanın yanı sıra 3.kez üst üste Avrupa kupalarına katılmak bir Anadolu takımı olarak bizlere özel bir gurur yaşattı.

Şimdi sezon öncesi tüm gözlerimizi ve kulaklarımızı transfere çevirmiş durumdayız. Gelecek sezon bizi ve tüm takımları oldukça zorlu bir serüven bekliyor. Bizim üç kulvarda boy gösterecek olmamız kadro yapılanmamızı bir an önce yapmamızı gerektiriyor. Ülkemizin ve kulüplerimizin içinde bulunduğu sıkıntılı durumu da dikkate alırsak istenilen transferleri yapmak gerçekten oldukça zor gibi gözüküyor. Şahsen ben Sivasspor adına hiçte umutsuz değilim. Kısa sürede bir çok futbolcu alınarak eksik mevkiler tamamlanacak diye düşünüyorum, ama biraz sabır diyorum. Transferin ilk etabında da genelde tanıdığımız bilinen futbolcuların tercih edilmesi takıma katkı anlamında olumlu bir durum.

Bizler her zaman takıma sevdalı insanlarız, futbolcu isimleri devamlı değişir gidenler olur gelenler olur lakin bizim kırmızı beyaz sevdamız hiç değişmez.