reklam
reklam
DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.324,01 -0.802

Kötü Oyun Kötü Sonuç

Yayınlanma Tarihi :
Kötü Oyun Kötü Sonuç

Sivasspor’umuz son iki haftada kazandığı galibiyetlerle bizleri mutlu etmiş ve ligde de rahat nefes alabileceği bir noktaya gelmişti. Bu hafta kendi sahamızda oynayacağımız Fenerbahçe karşılaşması öncesinde moral motivasyonumuzun tamamen yükselmesine de sebep olmuştu.

Fenerbahçe ile oynadığımız karşılaşmaya olan yoğun ilgi hepimizi fazlasıyla mutlu etmişti. Çünkü bu sezon birçok karşılaşmada adeta taraftardan yoksun maçlar oynamıştık. Karşılaşmaya baktığımızda ise bizleri mutlu etmeyen bir oyun ve bir sonuçla karşı karşıya kaldık. Fenerbahçe karşısındaki Sivasspor’un göstermiş olduğu performansın oldukça kötü olmazsa ve tamamen rakibin istediği gibi bir oyun oynanması bizlere adına önemli bir sorun oldu. Fenerbahçe teknik direktörü Sivasspor’u öncelikle çok iyi bir analiz yapmış ve tedbirlerinde ona göre almış olarak gördüm. Karşılaşma boyunca pozisyon bulmakta bir hayli zorlandık. Fenerbahçe’nin sezon başından beri oynadığı dar alan oyun taktiği ve rakiplere uyguladıkları ofsayt taktikleri bu karşılaşmada bize karşı da tamamen uygulanmış ve başarılı olmuştu. Zaten Fenerbahçe sezon başından beri hep böyle oynuyor.

Peki biz ne oynadık diye soracak olursanız;  Fenerbahçe’nin bu oyun anlayışına karşı hiç bir hamle yapmadan rakibin zaaflarına karşı bir taktik geliştirmeden oyandık diyebilirim. Rakibin sürekli ofsayt taktiği uygulamasına rağmen biz devamlı o ofsaytlara düşerek rakibin işini daha da kolaylaştırmış olduk. Uzaktan atılacak şutlarla sonuca gidebilirdik ama karşılaşma boyunca da uzaktan attığımız şut sayısı oldukça düşük oldu. Kısaca bu mücadele ile Fenerbahçe’den puan almamız gerçekten imkânsız olurdu. Biz bu tür maçlarda daha farklı bir mücadele göstermemiz gerekir. Maçı rakipten daha fazla istememiz kesinlikle gerekir. Ne yazık ki bu karşılamada bunları gerçekleştiremedik.

Karşılaşma öncesinde Fenerbahçe takımının oldukça fazla eksiklerinin olması bir handikap olarak gözükmesine rağmen Fenerbahçe’ye benim şahsi görüşüm avantaj olarak yansıdı, diyebilirim. Bir de karşılaşmanın henüz başında kalecimiz Ali Şaşal ile Fenerbahçe oyuncunun çarpışması sonucu yaşanan sakatlık sonrasında Ali Şaşal’ın maça konsantre olamadığını ve yediği gollerde büyük hatalar yaptığını da söylemek gerekir.

Artık bu karşılaşmanın geride kaldığını ve en kısa sürede bu karşılaşmayı unutarak çarşamba akşamı oynayacağımız kupa karşılaşmasına konsantre olmamız gerekir. Bu karşılaşmadan umarım takımımız önemli dersler çıkartmış olarak kupa karşılaşmasında sahada yer alır.

YORUM YAP

Ali Yavuz TÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam