Kupa Aşkımız İçin Olimpiyat’a - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Kupa Aşkımız İçin Olimpiyat’a

Bu haber 23 Mayıs 2022 - 9:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Süper ligin en yaşlı kadrosuna sahip olduğumuz için bazı sıkıntılar yaşadığımız bu sezonda en genç kadroyla sahaya çıktığımız maçta Kayserispor engelini aşmasını bildik. Tabi peşinen söylemeliyim yaşlı veya genç benim için fark etmiyor. Fark noktası oyuncunun sahaya yansıttığı performansıdır. Mesela Yatabare gibi oyuncunuz yaşı fark eder mi? bence etmez.

Normalde 30 yaş üzerinde bir kadro yapısıyla mücadele ettiğimiz süper ligde kayserispor karşısında 25 yaş ortalaması ile mücadele eden takım bizim adımıza bu sezon en genç kadro oldu. Bu müsabakanın lig için çok önemi olmamasına rağmen sadece prestij ve lig sıralaması anlamında önemi vardı. Genç oyuncuların iyi bir performans gösterdiklerini öncelikle belirmek gerekir. Ama yediğimiz golde yaptığımız hatalarında altını çizmek gerekir, oldukça amatörce yapılmış hatalardı. Hatalar futbol her zaman vardır ve de olmaya devam edecektir. Önemli olan hatalardan ders çıkarmaktır. Attığımız iki golde gerçekten harika gollerdi. Kerem’in iki golde de katkısının olması oldukça dikkate değer bir durumdu. Kerem’in yanı sıra ilk golü atan Felix ve ikinci golün asistini yapan kaptan Ziya’nın da iyi bir görüntü çizdiklerini eklemek isterim. Uzun bir sezon yaşamamıza rağmen böylesine iyi bir performansa şapka çıkarmak gerekir.

Sonuç olarak son lig maçını kazanarak sezonu tamamlamak güzel ama artık tüm konsantremiz kupa finaline çevirmeliyiz. Öyle olduğunu da biliyorum. Kupa finalinin İstanbul Olimpiyat stadyumunda oynanacak olması bizim adımıza önemli avantajları olduğunu sıralamak istiyorum.

Birincisi hepimizin malumu İstanbul’da yaşayan Sivaslıların yoğunluğu diyebilirim. Bu durum bize avantaj mutlaka oluşturacaktır. İstanbul’da faaliyet gösteren Sivaslı dernekler hummalı bir çalışma başlattılar. Belediye başkanımız Hilmi bilginin katılımı  ve destekleriyle önemli çalışmalar yapılmakta. Ayrıca Başkan Bilgin Sivas’tan İstanbul’a gidecek Yigidolara yaptığı otobüs katkısı da takdire şayan bir durum.

Bir de geçmişe bakıyorum biz Olimpiyat stadyumunda hep ilkleri yaşamışız. Olimpiyat stadyumunda oynadığımız ilk maçta tarihimizde süper lige yükseldiğimiz yıl Karagümrük takımın yenerek başladık. Ardından Süper ligde ilk golümüzü ve puanlarımızı bu stadyumda almışız. Yani sonuç olarak Olimpiyat ’ta hep güzellikler yaşamışız. Öyleyse yeni bir güzellik niçin yaşamayalım.

Maç biletleri satışa çıkar çıkmaz Yigidoların büyük ilgi gösterdiklerini hep birlikte görmekteyiz. Maç günü bize ayrılan tribünlerin tamamen dolacağından şüphemiz yok. Ama o dolu tribünlerin takımımıza 90 hatta 120 dakika destek vermesi de oldukça önemli. Bu tür tek maçlar her sonuca gebe maçlardır. Artık söylenecek çok fazla sözde  yoktur. Tarih yazmak için sadece sahada mücadele eden futbolcular değil tüm yigidolar hazır olun. Ben şahsen futbolcularımıza cani gönülden güveniyorum. O kupa Sivas’a gelecek diyorum.