Olmadı Servet Hocam - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Olmadı Servet Hocam

Bu haber 19 Eylül 2023 - 19:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ankaragücü karşısında maçın henüz başında gol bulup öne geçiyorsun ardından ne bu golü koruyabiliyorsun ne de geriye düştüğün an hamle yapabiliyorsun. Süper Lig’de teknik adam olmak tabii ki herkesten farklı düşünmek gerektirir, şayet farklı düşünemiyorsan önemli hamleler yapmak oldukça zordur.

Bugün karşılaşmanın başında her iki takımda dengeli bir oyun tercih etti; sanki gol atıp öne geçecek takım avantaj sağlayacak gibi gözüktü ama ilerleyen dakikalarda durum hiç de böyle olmadı. Biz bulduğumuz golden sonra çok sevindik işler tam istediğimiz gibi gidecek derken ne oynadığımızı bir türlü çözemedik. Yani 2. gol arayışını sürdürecek miyiz? Yoksa defansif kurguyla öncelikle savunmada mı kalacağız. Ne yazık ki her ikisini de yapamadık. Biz böyle kargaşa yaşarken bir pozisyon hatası yaptık ve kalemize golü gördük. Maçta bir anda  skor eşitlenmiş oldu.

Karşılaşmanın hakemi maçın henüz başında Emrah Başsan’a yapılan faul de kartına müracaat etmezken N’ci ‘nin pozisyonunda kartı çok rahat biçimde gösterdi. Bu noktadan sonra kart gören oyuncunun kalan süreyi daha akılcı kullanması ve ikinci kartı görmemesi profesyonellik icabı bir durumdur. Ama öyle olmadı, bizim oyuncumuz bu noktada sıkıntı yaşatınca ne yazık ki sahada 10 kişi kalmak zorunda kaldık. N’ci nin atıldığı dakikada sonra yaklaşık 30 dakika sahada 10 kişi mücadele etmek zorunda kaldı. 10 kişi sahada nasıl mücadele edeceğiz ne şekilde bir oyun anlayışıyla devam edeceğiz bu konuda Servet hoca skor berabere iken mutlaka hamlesini yapıp oyunu daha bizim kontrol edebileceğimiz şekilde oynamalıydı. Ama yapmadı veya yapamadı. Oyun içerisinde katkısı hiç olmayan forvet Rey Manaj’ın oyundan alınması gerekirdi. Zaten  10 kişi kalan takım ve Rey Manaj’ın etkisiz oynadığı bir karşılaşmada sahada 9 kişiyle mücadele etmek zorunda kalan bir takım durumuna geldik. Aynı şekilde devam etmeye çalışırken  ne yazık ki kalemizde ikinci golü gördük. Yediğimiz ikinci golden sonra artık müsabaka tamamen misafir ekip lehine devam etti, bizim yaptığımız oyuncu değişiklik hamleleri biraz oyunda hareketlenmemize sebep oldu ama spora etki etme şansımız olmadı.

Kalan dakikalarda duran toplarla sadece golü aradık 4 pozisyonda da gole çok yaklaştık ama Ankaragücü kalecisinin ve savunma oyuncularının dikkatli olması ikinci golü bulmamızı engellemiş oldu. Karşılaşmanın uzatma dakikaları bittiği anda da kalemizin tamamen boş olduğu bir anda rakip 3. golünü bularak karşılaşmayı galibiyette tamamlamış oldu.

Bizim bu karşılaşmadan alacağımız çok önemli dersler olduğunu belirtmek istiyorum. Servet hoca ve ekibinin yoğun biçimde eldeki oyuncuları hazır hale getirip daha dinamik daha istekli arzulu oynayan bir futbol takımı oluşturması gerekir.