reklam
reklam
DOLAR 32,2020 % 0.06
EURO 35,0139 % -0.01
STERLIN 41,0005 % 0.08
FRANG 35,3518 % 0.01
ALTIN 2.498,47 % -0,48
BITCOIN 71.270,00 6.924

Ortak paydamız Sivas

Yayınlanma Tarihi :
Ortak paydamız Sivas

Sivas Başkanlar Kurulu istişare toplantısı, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan STSO Meclis Başkanı Osman Yıldırım, 2003 Yılında Kurulan “Sivas Başkanlar Kurulu”nun 50. toplantısını gerçekleştirdiklerini belirtti. Toplantıya katılan sivil toplum kuruluşu temsilcilerine teşekkür eden Yıldırım, alınacak kararların Sivas için hayırlı olmasını temenni etti.

BAŞKAN ADAYLARINA İLETİLECEK
Toplantının ev sahipliğini yapan Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, 2023 yılının değerlendirmesini yaparak 2024 Yılı Çalışma Programı ve Yol Haritası hakkında bilgiler verdi.

Başkanlar Kurulu tarafından belirlenen sorun ve çözüm önerilerinin, belediye başkan adaylarına sunularak takibinin yapılacağı bilgisini veren Başkan Zeki Özdemir, bu amaçla Mart ayının ilk haftasında belediye başkan adaylarıyla toplantılar gerçekleştirileceğini belirtti.

ORTAK PAYDAMIZ SİVAS
Başkan Özdemir konuşmasının devamında; “Bizleri aynı masa etrafında toplayan ortak paydamız, şehrimize olan sorumluluğumuzdur. Önümüzde yerel ve mahalli idareler seçimleri var. Bizler, siyasetten uzak bir şekilde üyelerimiz ve şehrin geleceği için çalışmalar yürütüyoruz. Asıl hedefimiz olan şehrimizin çözüm bekleyen konularını Başkanlar Kurulumuzla birlikte masaya yatıracağız. Sorunları tespit edip, çözüm önerilerini ve bu çözümlerin karşındaki olası engelleri belirleyerek başkan adaylarına sunacağız” ifadelerine yer verdi.

Toplantıda söz alan kurul üyeleri, Sivas’ın sorun ve sıkıntılarına ilişkin düşüncelerini ifade ederek çözüm önerilerinde bulundu.

Yaşanabilir, yatırım yapılabilir, göçü önlemiş ve her açıdan gelişmiş bir Sivas hedefine ulaşmamız için Sivas Başkanlar Kurulu tarafından tespit edilen öncelikli konular;

• YÜKSEK HIZLI TREN İSTASYONU ÇEVRE DÜZENLEMESİ
Reklam, tanıtım, broşür ve gezi haritalarının hazırlanması,
İstasyon çevresine ek donatı alanlarının yapılması (çay bahçesi, büfe, tanıtım ofisi),
Yaya trafiği için alt ve üst geçitlerin yapılması,
İstasyonda bulunan otopark alanlarının genişletilmesi,
Lojmanların ivedi olarak restorasyonunun yapılması.

• KUZEY ÇEVRE YOLU ÇALIŞMALARININ HIZLANDIRILMASI.
Kuzey çevre yolundan, Havalimanına ve Yıldız Dağına bağlantı yollarının oluşturulması.

• İMAR PLANI
Mevcut imar planının revize edilmesi,
Mevcut imar planının genişletilmesi
Kentsel dönüşüm sürecinde kolaylaştırma
Hobi bahçelerine yeni düzenleme getirilmesi.

• ÜST YAPININ YENİLENMESİ
Kent mobilyalarının yenilenmesi,
Yönlendirme tabelaları yenilenmesi ve çoğaltılması,
Kızılırmak Projesi çalışmalarının hızlandırılması,
Bankalar caddesinin düzenlenmesi,
Hayvan barınaklarının düzenlenmesi.

• ALT YAPININ YENİLENMESİ
İçme suyu şebekesindeki kayıp, kaçak oranının giderilmesi,
Yeşil alan sulamalarında yer altı sularının kullanılması,
Kurumların ortak hareket ederek, çalışma yapılan bölgedeki alt yapının tek seferde tamamlanması.

• ÇOK AMAÇLI ETKİNLİK ALANI
İçerisinde; Konferans salonu, Fuayeler, Okuma salonları, Sergi salonları ve Sanat Galerilerini barındıran çok amaçlı salon, Fuar ve Konser gibi organizasyonların yapılabileceği çok amaçlı etkinlik alanın yapılması.

Sivas TSO öncülüğünde gerçekleştirilen istişare toplantısına; Sivas TSO Meclis Başkanı, Sivas TSO Yönetim Kurulu Başkanı, Sivas Ticaret Borsası, Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Sivas Ziraat Odası, Sivas Barosu, Sivas Cem Vakfı, Sivas Gazeteciler Cemiyeti, Sivas Eczacılar Odası, Sivas Emlakçılar Birliği Derneği, Sivas Muhtarlar Derneği, Sivas OSB Sanayicileri Derneği, Sivas SMMM Odası, Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma Derneği, Sivas Veteriner Hekimler Odası, Atatürkçü Düşünce Derneği Sivas Şubesi, Bask Sivas İl Temsilciliği, Harita Mühendisleri Odası Sivas İl Temsilciliği, İnşaat Mühendisleri Odası Sivas İl Temsilciliği, Jeoloji Mühendisleri Odası, Kamu-Sen İl Temsilciliği, Maden Mühendisleri Odası Sivas Bölge Temsilciliği, Makine Mühendisleri Odası Sivas İl Temsilciliği, Müsiad Sivas Şubesi, Optisyen Gözlükçüler Odası Sivas Şubesi, Tursab Sivas İl Temsilciliği ve Türk Ocakları Derneği Sivas Şubesi temsilcileri katıldı.

YORUM YAP