reklam
reklam
DOLAR 32,1872 % 0.08
EURO 34,8916 % -0.29
STERLIN 40,9950 % 0.08
FRANG 35,1619 % -0.38
ALTIN 2.463,20 % -1,59
BITCOIN 69.705,92 0.013

Putin’in iktidarı neden sürmeli

Yayınlanma Tarihi :
Putin’in iktidarı neden sürmeli

Son yüzyıldır dünyaya birkaç aile yönetti. Bu aileler ilk önce zamanın en kıymetli enerji kaynağı olan petrole hakim oldu. Silah ve ilaç piyasasını ellerinde tuttular. Dünya uyuşturucu trafiğine yön verdiler. Dolarında sahibi olan bu ülkeler, dünyaya petrolü dolarla pazarladı. Petrol üreticisi olan Arap ülkelerini Arap-İsrail savaşının neticesinde kontrol altına aldılar. Bu şekilde petrolde tekel olup dünyayı sömürdüler. Başta 1. Ve 2. Dünya savaşları olmak üzere sürekli savaşları körükleyip silah sattılar. ABD emperyalizmi ile ülkelerin sadece kendilerinden silah almasını sağladılar. Ekonomi tetikçileri ile ülkeleri gereksiz yere dolarla borçlandırdılar, ardından ülkelerin siyasetlerine, ekonomilerine, kültürlerine, tüketim alışkanlıklarına müdahale ettiler. Terör örgütleri ile uyuşturucu trafiğini kontrol ettiler. Sıkıştıkları yerde DARBELERE başvurdular.
Yakın tarihte, bir asrı aşkın süredir süre gelen bu hakimiyete karşı bir başkaldırı oldu. Trump, Erdoğan, Putin ve beraberlerindeki 5-6 lider bu güce karşı bir duruş ortaya koldu. Elektrikli araçların yaygınlaştırılması, dijital para kullanımının yaygınlaşması, ülkelere uygulanan silah satın alma ambargolarının delinmesi, ülkelerin kendi silahlarını kendileri üretme girişimleri, uyuşturucu trafiğinin bozulması bu ailelerin güç aldığı kaynakları baltaladı. Pandemi sürecinde petrolden uzaklaşarak tüm dünyayı şaşkına çeviren ailelerin bu yaptığı aslında bir korunmaydı.
Dönemin ABD Başkanı Trump’un görevde bulunduğu süre içerisinde ABD derin politikalarının merkezindeki bu aileyi hedef alan çıkışları dikkatlerden kaçmadı. Bence en önemlisi Kendy suikastının yeniden araştırılacağını açıklaması olmuştu. Kendilerine karşı bir siyasi darbe hazırlığı olduğunu gören bu aileler servetlerini planlı bir şekilde Çin’e kaydırmaya başlamıştı. Hemen bu dönemde baş gösteren COVİD pandemisi de tesadüfi değildir.
Bir asırdan fazladır hakim olan bu dev saltanatın temelleri çatırdarken ABD seçimlerine hile karıştırılarak Trump’un kaybettirilip Biden’in kazandırılması yeniden bu ailelerin kontrolü ele geçirmesini sağladı. En büyük hedefleri de Rusya gibi görünüyor. Sonrasında ise 15 Temmuz’da ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde istediklerini elde edemedikleri ülkemiz yer alıyor olabilir. ABD’de baş gösteren iç çekişmenin bu hesabın bir ürünü olduğunu düşünüyorum.
Bir asırdan aşkın bir süre sonra şeytanın yeryüzündeki temsilcisi olan bu ailelere yönelik ortaya çıkan başkaldırının neticeye ermesi için Putin’in iktidarının devamı önemlidir. Bu hamle sonuç verirse dolar pul olur, ambargolar ve sömürü son bulur, dünyaya huzur gelir.

YORUM YAP