Sabırlı ve azimli olmak - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sabırlı ve azimli olmak

Bu haber 27 Ağustos 2023 - 10:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivasspor kendi sahasında oynadığı ikinci karşılaşmadan da beraberlikle ayrıldı. İlk hafta Samsunspor takımı ile oynadığımız karşılaşmayı karşılıklı gollerle ve 1 puanla tamamlamıştık. Ardından deplasmanda Gaziantepspor’u net bir skorları yenerek mutlu olmuştuk. Bu hafta ise kendi sahamızda yine renk taşımız olan Antalyaspor’u konuk ettik , skor ve ve puan yine aynı oldu.

 Öncelikle belirtmem gerekir ki Sivasspor’u ilk seyrettiğimde oynadığımız sistemin daha çok deplasman takımlarının oynadığı sisteme uygun olduğunu belirtmişti. İç sahada oynadığımız karşılaşmalarda daha farklı oyun stratejisi belirleyerek daha coşkulu oynamamız gerekir. Antalyaspor karşısında oynanan oyunun bizleri mutlu etmediğini belirtmeliyim. 

Antalyaspor karşılaşmasına değinecek olur isek, Öncelikle Aron Apindangoye’nin yapmış olduğu bariz hatanın ilk kez olmadığını hatta son kez olmayacağını da söylemek gerekir. Geçtiğimiz sezonda buna benzer hatalar yaptığını unutmayalım. Kendi sahanızda oynadığınız bir karşılaşmada böylesine basit bir hatadan gol yediğiniz an maçı döndermeniz gerçekten zor bir durum. Maçın gol yediğimiz bölümünü hatırlayalım yaklaşık golden sonra 15 dakika ne oynadığımızı bilemedik. Daha sonra toparlanma sinyalleri veren  Sivasspor’lu oyuncular oyunun belli bölümünde baskılı oynayarak en azından skoru eşitlemeyi bildiler.

Bu sezon için takım kadromuza baktığımızda geçen sezon takımda yer alan bir çok futbolcunun bu sezon performanslarını yükselttiklerine şahit olmuştuk. İnşallah kısa süre sonra Aron Appindangoye’de performansını yükseltenler arasına katılır.

 Sivasspor’da her hafta farklı performanslar izliyoruz, böyle farklılıklar olması bence gayet normal. Çünkü yeni bir teknik ekip ve yeni oluşturulan bir takımımız var. Her ne kadar bazı futbolcularımız eski olsalar dahi.

Bu karşılaşmada her iki takımında fazla üretken gözükmemesinin sebeplerinden bir tanesi de bence bir birilerini çok iyi tanıyor olmalarından geçiyordu. Erzurum da her iki takımın da aynı noktada kamp yapmış olması ve sezon öncesi hazırlık karşılaşması oynamaları buna en büyük delil. Özellikle bizim güçlü yanlarımızı çok iyi analiz etmişler ve tedbirlerini de ona göre almışlardı.

Şu aşamada Sivasspor’u aşırı derecede eleştirip yıpratmanın çok bir anlamı yok ha buradan şu anlaşılmasın Sivasspor hiç eleştirilmesin demiyorum, ama yıkıcı eleştiriler yapılmasın diyorum. Takımımızın bundan sonraki süreçte Sabır ve Azime çok ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Şanlı  Yigidolarımızın  bu sabrı gösterip takımlarına destek olacaklarına inancım tam.

Servet hoca’nın Süper Lig’de ilk kez teknik direktörlük yaptığını unutmayalım onun da bazı hatalar yapabileceğini veya düşündüğü bazı olayları gerçekleştiremeye bileceğini unutmayalım. Şayet Sabırlı ve Azimli olur isek kısa sürede yeni transferlerinde hazır olmasıyla iyi bir takım olacağımıza inanıyorum.