reklam
reklam
DOLAR 32,5073 % -0.11
EURO 34,9718 % 0.37
STERLIN 40,7943 % 0.52
FRANG 35,6244 % 0.18
ALTIN 2.430,63 % 0,31
BITCOIN 63.936,15 -3.612

Şahane Pazar

Yayınlanma Tarihi :
Şahane Pazar

Hava ışıl ışıl, takım hücum oyuncularıyla sahada, rakip ligin en çok yiyen takımların arasında derken tüm pozitif durumlar Sivasspor’un lehine olduğu bir maçta kırmızı beyazlılar bunu iyi değerlendirerek 4-1’lik farklı bir skora imza attılar.
Geçen haftaların aksine, her ne kadar Bülent hocanın 3-4-3 dizilişinde oynuyoruz desede bu maçta gerçek ofansif oyuncularla ve hücum oyunuyla saha çıkan bir Sivasspor vardı. Maçın başlarında topu çok ezen, pas yüzdesi düşük bir takım görüntüsü olsa da, ilerleyen dakikalarda ne oynadığını bilen, goller bulacak bir Sivasspor gördük.
Orda sahada maalesef ki ilk yarıda rakip Pendiksporun ağırlığı göze çarpıyordu. Rakipte ligi iyi bilen Ndiaye ve yanında tecrübeli Midtsjö gibi iki kaliteli oyuncuyla orta sahada dikine ve isabetli toplarla gol arayan bir takım vardı.Yine formda olan iki forvet oyuncusuna sahip bir takıma karşı bugünkü galibiyeti çok rahat almak kolay değildi.
Bartuğ sakatlanıp çıkmasından sonra Charis top dengesini kurmaya çalışsada ilerleyen dakikalarda oyundan düştü. Bu anlarda uzun toplarla Manaj’la gol arayan Sivasspor istediğini yavaş yavaş almaya başladı ve goller peşpeşe geldi. İkinci ve üçüncü bölgede geçiş oynunu aksatmaya başladığı anlarda rakip pozisyon üretmek istese de, defansın tecrübeli oluşu gol izni verdirmedi.
Ligin altının alev aldığı, düşme potasında her hafta kritik maçların oynandığı bir tabloda evinde 3 puanı almak ve ligin üst sıralarında bende varım demek kolay iş değil. Bülent hocanın gelmesinden sonra oluşan pozitif hava artmaya devam ediyor. Oluşan bu atmosfer yiğidoları stadyuma çekmeye başladı. Sivasspor olarak herşeyiyle dolu dolu bir Şahane Pazar yaşandı.

MAÇIN SORUSU: Bülent hocanın önceki haftalar için top bizde iken hücum oynuyoruz, 3-4-3 dizilişinde maçlara çıkıyoruz demecinden sonra Pendikspor karşılaşmasına baktığımızda hangi Sivasspor 3-4-3 dizilişinde yada hocanın dediği hücum oyunu bu muydu yine akıllarda soru işaretine neden oldu. Ancak kazanılan her maç doğru hücum doğru oyun olduğunu da unutmamak lazım.

MAÇIN OYUNCUSU: Sessiz sakin kadroda yer bulmaya başlayan, ters ayaklı olmasına rağmen oynadığı mevkide hiç sırtmayan, kanat ataklarına çok çıkamasa da savunmadaki kritik hamleleri ile ilerleyen haftalarda adından söz ettirecek Turgunbayev maçın gizli kahramanı oldu.

MAÇIN OLAYI: Manaj’ın Sivasspor ataklarında ve gol vuruşlarında ne kadar değerli olduğunu bizler kadar rakip takımlarda biliyor. Ancak her pozisyonda kazanma hırsı ile olayların içerisine girmesi ve kolay kart görmesi konusunda dikkat etmeli.

YORUM YAP