Sivas Valisi Salih Ayhan’dan Yeni Yıl Mesajı - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Sivas Valisi Salih Ayhan’dan Yeni Yıl Mesajı

Bu haber 31 Aralık 2020 - 9:58 'de eklendi ve 16 views kez görüntülendi.

Sivas Valisi Salih Ayhan yeni yıl nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Değerli Hemşerilerim

Dünya’da hızla yayılan ve ülkemizde de birçok can kaybına neden olan Covid-19 Salgını gölgesinde bir yılı daha geride bıraksak da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Şayet bir gün çaresiz kalırsanız, bir kurtarıcı beklemeyin. Kurtarıcı kendiniz olun.” vecizi ile bu asil millet hem salgınla iyi bir mücadele vererek aşı konusunda önemli aşamalar kaydetmiş hem de ekonomik süreçte vatandaşlarımızı destekleyerek diğer ülkelere örnek olmuştur.

2020 yılını geride bıraktığımız şu günlerde en büyük dileğimiz 2021’de salgın sürecinin bitmesi ve artık sağlıklı günlere kavuşmaktır. Öyle ümit ediyorum ki ülkemizde ve ilimizde güzel gelişmeler yaşanacak, yaşanan güzel gelişmeler sonrası zor günler geride kalacaktır.

Her ne kadar Covid-19 süreci bizlere bir imtihan yaşatsa da sağlık teşkilatımızın özverili çalışmaları, alınan önlemler ve uygulanan kısıtlamalar sonucu bir nebze olsun sürecin önüne geçilebilmiştir. Bu noktada da Sivas ili örnek çalışmaları ile gündeme gelmiş, vatandaşlarımızın temizlik, mesafe ve maske kuralı başta olmak üzere diğer tedbirlere uyduğu gözlenmiştir. Bu duyarlılığından dolayı Sivas halkına, emektar sağlık çalışanlarımıza, Vefa Sosyal Destek Gruplarımıza, emniyet ve jandarma teşkilatımıza ve onlara destek sağlayan diğer kamu personelimize yürekten teşekkür ediyorum.

Koronavirüs ile mücadelede zorlu sürece rağmen Sivas olarak çalışmayı ve üretmeyi sürdürerek bir yılı daha geride bıraktık. Elbette önümüze engeller çıkacaktı ancak bu engelleri aşarak zamanla yarışan Sivas’ımıza güzel projeler kazandırmanın da mutluluğunu yaşadık. Halen devam eden birçok yatırım ilimize katma değeri yüksek birçok kazanca dönüşecektir.

Yatırımlarla Dolu Bir Yıl Geçirdik

2020 yılı içerisinde hızlı adımlar atarak her sektörde kente önemli değerler kazandırmak için gayret gösterdik. Sağlıktan eğitime, sanayiden çevreye, tarım ve hayvancılıktan ulaşıma, kırsal altyapıdan enerjiye, gençlik ve spordan kültür ve turizme, sosyal hizmetlerden şehircilik hizmetlerine kadar pek çok alanda çalışma gerçekleştirdik. Salgın sürecini durarak değil, aksine koşarak, tüm dünyada durgunluğun hâkim olduğu bir zaman diliminde avantaja çevirerek geçirmeye gayret ettik. İnşallah bu yıl da devam eden çalışmalar ve yeni projelerle Sivas’ımızı çok daha iyi noktalara taşıyacağız.

içerisinde yer alan diğer yardımlar oldu.

Kıymetli Hemşerilerim

2020 yılının ilk günlerinden itibaren kamu yönetiminde çağdaş bir anlayışın gereği olarak, ilimizin bütün dinamiklerini bir araya getiren katılımcı (yönetişim), saydam ve hesap verebilir bir yönetim mekanizmasıyla çalışmalarımızı sürdürdük. Bu kapsamda kurumlarımızın 2023 vizyonlarını belirleyerek, hızlı, etkin ve sahada iyi bir şekilde yer alıp, ilimizi daha iyi bir noktaya taşımak için tüm paydaşlarımızla gayret gösteriyoruz. Bizler hep beraber ülkemiz ve Sivas’ımız için elbirliğiyle çalışmaya devam ediyoruz. Çalışmalarımızda “ben bilirim” anlayışı yerine “ortak aklı” düstur edinip, toplumsal ve bilimsel yönünü ve şehre sunacağı katkıyı değerlendirmeden adım atmıyoruz. Yeni yılda da birçok projeyi birçok yatırımı ilimize kazandırmak için tüm kurumlarımızla ve var gücümüzle hizmet vermeye devam edeceğiz. İnşallah Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yıl dönümü olan 2023’te hedeflerimize ulaşarak, ecdada layık bir millet olduğumuzu göstereceğiz. Bizden sonraki nesillere miras olarak bırakacağımız 2053 ve 2071 vizyonlarıyla tarihteki binlerce yıllık yürüyüşümüzü daha da ileriye taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerimle, ilimizin daha müreffeh yarınlara ulaşması yönünde, yoğun mesai harcayan, zamanını, ilgisini ve desteğini esirgemeyen kamu kurumlarımızdaki tüm personelimize, sivil toplum örgütlerimize, basınımızın değerli mensuplarına ve tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. 2021 yılının başta Sivas’ımız, ülkemiz ve tüm insanlık için hayallerin ve umutların gerçeğe dönüştüğü, salgınların sona erdiği bir yıl olmasını; sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                                                       Salih AYHAN

                                                                                                                        Sivas Valisi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.