reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Sivas’ın Parlayan Yıldızı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Sivas’ın Parlayan Yıldızı

İlimizin her geçen gün gelişen kış turizmi hakkında basın mensuplarına bilgi veren Vali Şimşek; “Yüzde 100 doluluk oranına sahip Yıldızdağı Kayak Merkezi  Türkiye’deki kayak merkezleri içerisinde ki konumunu güçlendirmektedir. Sivas’ın parlayan yıldızıdır” dedi.

Yıldız Dağı Kayak Merkezi hafta sonunu değerlendirmek isteyenlerin akınına uğradı.

Sivas Valisi  Yılmaz Şimşek, ilimizde görev yapan basın mensupları ile Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde bir araya geldi.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’te kayak merkezinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programa Buruciye A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Altun, Vali Yardımcısı Şakir Öner Öztürk ve İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş da katıldı. Buruciye A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Altun, kayak tesisi hakkında bilgiler verdikten sonra Sivas Valisi Yılmaz Şimşek’te kış turizmi hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Vali Şimşek yaptığı açıklamada Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nin cazibesinin her geçen gün arttığını ifade ederek, “Kayak sezonumuz başladı. Şuanda yüzde yüz doluluk oranındayız. Tüm otellerimiz dolu durumda tam kapasiteyle sezonu açmış durumdayız. Kayak merkezimiz her geçen gün Türkiye’de ki kayak merkezleri içerisindeki konumunu da güçlendirmektedir. Bu güne kadar 10 ülkeden 45 ilimizden ziyaretçi ağırlamış bulunmaktayız. Yıldız Dağı’nın cazibesi her geçen gün artmaktadır. Bu kayak merkezi Sivas’ımızın marka değerini yükselten çok önemli bir imkandır. Biz arzu ediyoruz ki daha çok gencimiz çocuğumuz kayak sporuyla tanışsın. Nasıl ki güreşte Sivas bir marka olmuş önemli sporcular ülkemize Dünya sporuna kazandırmış, aynı şekilde bu imkanlarla bizler Sivas’ımızda kayak sporunda da sporcular yetiştirebiliriz. Milli sporcular ülkemize kazandırılabilir” dedi.

KAYAKSEVERLERİN AKININA UĞRADI

Sivas kent merkezine 58 kilometre uzaklıkta bulunan Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatıyor. Kar kalınlığının yer yer bir metreyi bulduğu kayak merkezi hafta sonunu fırsat bilen kayak severlerle adeta doldu taştı. Özellikle çevre illerden kayak merkezine gelen kayak severlerden kimileri kızakla kayarken kimileri ise profesyonel pistlerde snowboard, yaparak gönüllerince eğlendi.

Programın ardından Vali Şimşek basın mensuplarıyla birlikte kayak merkezini gezdi. Öte yandan, vatandaşlar da tesiste oldukça eğlendiklerini ve güzel vakit geçirdiklerini söyledi.

YORUM YAP