reklam
reklam
DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.952.638 0.489

Sivasspor futbol filan oynamıyor

Yayınlanma Tarihi :
Sivasspor futbol filan oynamıyor

Arkadaş bunu söyleye söyleye dilimde tüy bitti! “Sivassporlu futbolcuların kesinlikle zeka testinden geçmesi lazım” diye . Bir maç olur,üç maç olur ama hemen hemen her maçta bu kadar gereksiz,bu kadar acemice ve bu kadar amatörce hareketler olamaz! Oluyorsada buna baktırmak gerekir.
Sivasspor ilk 15 dakikada 2-0 öne geçiyor,hatta 3. Golü atacak pozisyonada giriyorsun ama inanılmaz biçimde gol yiyerek,rakibe moral ve cesaret verdiğin gibi tribünleride tedrigin ediyorsun. Belliki Trabzonspor’la 2-2 biten maçtan ders alınmamış. Belliki bizim futbolcular,kaleye yakın bölgelerde çalım yapılmasının”ateşle oynamak” olduğunu bilmiyor!
Yenilen ilk golden 5 dakika öncede Emrah Başsan aynı hatayı yaptı ama faul olduğu için ucuz atlatıldı. Hemen sonrasında Appindangoye futbolda defans oyuncusunun yapmaması gerekeni yapıp,Gaziantep’in hayat bulmasını sağladı. Sonrada jeneriklik 2. Gol geldi.
Tabiki bir takım yenilirde,beraberede kalır, ama kendi evinde,üstelik 6 puanlık maçta bu kadar dağınık olmaz,bu kadar pas hatası yapmaz. 2-0’dan 2-2 oluyor ve maçtan sonra “Bunada şükür” diyorsak,Sivasspor’un nasıl bir futbol ortaya koyduğunun özetidir.
Eksikler,sakatlar vs. anladıkta hiçbir gerekçe kendi evinde bu kadar kötü futbol oynamayı gerektirmez.
Takımda iyi oynayan birkaç isimden söz etmek mümkünken, çok fazla kötü olan vardı. Birde kötünün kötürleri vardı. Bunların başında sakatlanan Ziya’nın yerine 15. Dakikada oyuna giren Abdulkadir Parmak gelirken,Burak ve Emrah Başsan’da onu takip ettiler.
Abdulkadir parmak şaka gibiydi. Ayağına 10 top geldiyse 9’unu rakibe kaptırdı,Sivasspor sanki 15.dakikadan sonra sahada 10 kişi kalmış gibiydi.
Bu takımla Sivasspor’un işi zor,hemde çok zor. Kimse kimseyi kandırmasın Sivasspor son 5-6 maçtır iyi top oynümoyor. Bu sürede kazanrdığı maçlarda iyi oynamadan 3 puan aldı. İstanbulspor ve ,Kayseri maçlarıdan “0” da çekebilirdik ama şansımız yaver gitti ve 6 puan aldık.
2-2’lik bu maçtada ortaya konulan futbola bakıldığında maalesef bir puanı bile hak edecek oyun giremiyoruz.
Giden ve sakat olan futbolculardan sonra Sivasspor’un sanki içi boşalmış gibi. Bu takıma direkt oynayacak en az 4-5 transfer şart,hemde acil olarak..
SUMUDİCA BİLDİĞİMİZ GİBİ!
Türkiye’de hocalığından ziyade açıklamaları ve tribünlerle girdiği diyaloglarla gündeme gelen Sumudica ,yine yapacağını yaptı.
Kenardan sürekli olarak oyuncularına yere yatmasını söyleyen,kenardaki topları sahaya atan ve bunun sonucu olarakta Sivassporlu Manaj’ın tahrik edip sarı kart görerek cezalı duruma düşmesine neden olan Sumudica,maç bitiminde önce Sivassporlu futbolcuya,sonrada tribünlere el-kol haraketi yaparak tahriklerine devam etti.Buna karşılık Sivas basınıda toplantıyı terk ederek ağzının cevabını verdi.
Peki bu şovmen hocaya kim,nasıl dur diyecek?

YORUM YAP