reklam
reklam
DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.324,01 -0.802

Sivasspor istediğini aldı

Yayınlanma Tarihi :
Sivasspor istediğini aldı

Maçtan önce “ Bir puan iyi,üç puan süper olur” denilen bir doksan dakikadan bir puanla ayrılmak Sivasspor için iyi bir sonuç. Bu bir puanın birkaç açıdan önemi var. Birincisi oynadığı futbol ve kadro yapısına bakıldığında Ankaragücü gerçekten iyi bir rakip.Kaybettiği bir çok maçı bile kazanacak kadar oynayan,ancak kaybeden bir takım Ankaragücü …
Bir diğer dezavantajda saha zeminin çok bozuk olmasıydı. Zira böyle zeminler süprizlere açık olur. Yani atacağın golü atamazsın,yada yememen gereken golü yersin.Ve birde ağır sakatlıklara davetiye çıkarır bu tür zeminler. Çok şükür Sivasspor ciddi bir tehlike ve talihsizlik yaşamadan bir puanla Sivas’a döndü.
Gerçekten çok kıymetli bu bir puan. Giden ve sakat futbolcuların çok olması nedeniyle Sivasspor, yeni transferleri İbrahim Akdağ ve Bartuğ Elmaz’la maça başlamak zorunda kaldı.
Yeni transfer İbrahim Akdağ,ilk maçı olmasına rağmen çok iyi bir maç çıkardı. Genç Bartuğ’da ileride daha iyi olacağının sinyallerini verdi.
Takımda göze batan diğer isimler ise defansta Appindangoye,sol bekte oynayan Alaaddin,Camara ve en ileride Manaj oldu. Özellikle sırtı dönük oyunda,son vuruşlarda,adam eksiltmelerde Manaj yine çok iyi işler yaptı.
Bu bir puan,geçen hafta Beşiktaş maçında alınan üç puanın önemini biraz daha artırdı.
Özetle,Sivasspor Ankaragücü deplasmanında nasıl oynanması gerekiyorsa öyle oynadı ve hak ettiği bir puanı aldı.Maçın sonlarına doğru biraz daha dikkat etseydi bu üç puanda olabilirdi.
Sivasspor’un rakibi Ankaragücü’nün sıralamada sadece bir puan geriden gelmesi bir puanın kıymetini dahada artırıyor.

YORUM YAP