Sivasspor ligi unuttu - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Sivasspor ligi unuttu

Bu haber 16 Nisan 2023 - 23:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Böylesine kritik bir maçın ilk yarısında her iki takımında kontrollü oyunu tercih ettiler. Her iki takım adına da tehlike sayabileceğimiz olaylar duran toplar oldu. Zaten rakipte köşe atışından golü buldu. Bu tür golleri ne yazık ki yemeye devam ediyoruz. Rıza hoca bu noktada bir çözüm üretemedi. Ama şu noktaya da dikkat çekmek gerekir. Caner Osmanpaşa’nın sakatlanmasıyla hava toplarında sıkıntılar yaşamaya devam ediyoruz. Birde yakaladığımız duran top şanslarını ne yazık ki Isac Coffi ve Nci ile sonuçlandıramadık. Böylesine önemli bir maçta duran top şanslarını daha dikkatli kullanmak zorundayız. Bu şansları kullanmayınca, maalesef ilk yarı ev sahibi takımın 1-0 üstünlüğü ile sonuçlanmış oldu.

İkinci yarıya Rıza hoca daha ofansif bir oyun oynayabilmek adına Oyuna Yatabare ve Max Gradel’i alarak başladı. Daha sonra yine ofansif oyuncular oyuna alarak gol aramaya devam etti ama o golü  bir türlü bulamadık. En önemli iki gol pozisyonunda şansta bizden yana olmayınca maç ilk yarıda yediğimiz golle tamamlanmış oldu. Bu deplasmanda yenilmemek tüm sonuçların önünde olan bir durumdu bence.

Rıza hoca sezonun genelinde sakatlık ve maç trafiğinin yoğunluğundan bahsediyordu. Son iki maçta sakat sayısı yok denecek kadar az ve maç trafiğimiz oldukça rahat. Demek ki bu söylemler çok fazla önem arz etmiyor. Sahada kazanmak için öncelikle yürekli oynamak gerekiyor. Bazı futbolcuların takıma etkilerinin ne yazık ki yok denecek kadar az. Bu tür oyuncuların isimlerine değil sahadaki mücadele güçlerine bakmalıyız.

Bir de bu sezon ligin alt sıralarında yer alan her takımlarına puan kaybetme özelliğimizde devam etti. Kolay diyebileceğimiz hiçbir maçı kazanamadık.

Giresunspor maçın ikinci yarısı boyunca oyunu durarak maçı tamamladı. Zaten hakemlerimizde bu noktada oldukça rahat pozisyondalar. Hakem için e söylenecek çok fazla bir şey yok her zaman ki gibi, Şaşırmadım.

Bizim bir an önce toparlanıp Trabzonspor maçına odaklanmamız gerekiyor. Çünkü sıkıntılı sürecin tamamen içine girmiş bulunuyoruz. Bahane üretmeden takıma sahip çıkalım, lütfen pes etmeyelim. Yigido hiçbir zaman pes etmez.