reklam
reklam
DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.273,50 -1.218

Sivasspor’lu olmak

Yayınlanma Tarihi :
Sivasspor’lu olmak

Sivasspor’lu olmak gerçekten önemli bir ayrıcalık diyebilirim. Çünkü Sivasspor’umuz kurulduğu 1967 yılından itibaren ilimiz Sivas’ı sportif anlamda başarıyla temsil etmekte, ilk kurulduğu yıllarda başarılı grafikler göstermesine rağmen ardından gelen yıllarda uzunca bir süre sıkıntılı günler geçirmiştir. O dönemin çileli cefakar yiğidoları çok fazla mutluluk yaşayamamışlar, daha sonraki süreçte özellikle Osman Seçilmiş Başkanla  başarılı bir süreç başlamıştı.

Daha sonra ise, Mecnun Başkanla başarının en üst noktasına çıkmanın mutluluğunu yaşamış olduk. Bugünleri yaşayan Yiğidoların geçmiş dönemdeki Yiğidolara oranla daha şanslı olduklarını belirtmek isterim. Bir şehir takım olmak, bir futbol takımından çok daha fazlası olduğunu düşünüyorum. O şehrin en önemli birleştirici ve ortak noktası anlamına gelen şehir takımları başarılı oldukları an o şehirde birlik beraberlik ve mutluluk tablolarını çok önemli noktalara taşıdıklarına  de şahit olmaktayız.

Bugün ülkemizin futbolda geldiği noktaya baktığımızda içler acısı bir durumla karşı karşıya olduğumuz önemli bir gerçek. Tabiri caizse futbol kulüplerinin batmanın eşiğinde olduğunu hep birlikte görmekteyiz. Bu noktada biz diğer takımlara oranla biraz daha şanslı olabiliriz. Çünkü bizim yöneticilerimiz gösterdikleri başarılı yönetimle Sivasspor’un geleceğini çok fazlasıyla ipotek altına almadıklarını görüyoruz. Türk futbolunda Bugün Milli takımın ve kulüp takımlarının durumu hep masaya yatırılıyor ama bir çözüm bulunamıyor. Türk futbolunun gerçekten köklü bir revizyona ihtiyacı olduğunu,  yeni bir yapılanmanın kulüplerde olması gerektiğini altını çizmek istiyorum. Biz kendi açımızdan bakacak olur isek, bizim güzel günler geçirdiğimizi bize bu güzel günleri geçirmemizi sağlayan insanlarımızı da unutmamamız gerektiğini söyleyebilirim.

Sivasspor’umuzun Süper Lig’e çıktığı ilk sezondan itibaren bu zamana kadar birçok önemli ve ünlü futbolcu seyretme şansı yakaladık. Öncelikle Anadolu’da bir kent olarak böylesine önemli isimleri şehrimize getirilmiş olması bizim adımıza büyük bir şanstır. Ülkemizde Süper Ligi hiç yaşamamış illerimiz oldukça fazla. Süper Lig yaşayan birçok illerimizde ise süreklilik arz eden bir başarı öyküsü oldukça az. Sivasspor olarak gerçekten kıskanılacak bir noktadayız. Yarım asrı geçkin süredir kulübümüzde yöneticilik yapan tüm insanlarımıza verdikleri maddi ve manevi desteklerden dolayı öncelikle teşekkür etmek isterim.

 

YORUM YAP

Ali Yavuz TÜM YAZILARI
reklam

HAFTANIN MAÇLARI

DETAYLI FİKSTÜR
reklam