Süper Kupaya Doğru - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Süper Kupaya Doğru

Bu haber 17 Temmuz 2022 - 11:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yiğido kazandığı Ziraat Türkiye Kupası’nın ardından tüm dikkatlerini Süper kupaya çevirmiş durumda. Yarım asrı aşkın süredir boy gösterdiğimiz Türkiye futbol âleminde ilk kez müzemize götürdüğümüz Ziraat Türkiye Kupası hepimize büyük sevinç ve mutluluk vermişti. Tarif edilemez bir coşku yaşamıştık. Kupayı kazanmamız hem bize Avrupa kupasının açmış hem de süper kupada final oynama fırsatı vermişti. Tarihimizde bir ilke daha imza atma şansına oldukça yakın durumdayız. Bu tür kupa finallerin de rakip kim olursa olsun sonuçları kestirmek oldukça zordur. Her iki takım adına da zor maçlar olur. O gün iyi performans çizen ve konsantrasyonu üst seviyede olan takımın kazanma şansı oldukça fazla demektir.

Böylesine önemli bir kupa maçı ve sezon öncesi takımımızı değerlendirecek olursak. Geçen sezon sonunda ligde elde ettiğimiz sonuçların bizim adımıza çok büyük başarı olmadığını ama en büyük başarının Ziraat kupasının kazanılması olduğunu belirtmeliyim. Geçen sezon bazı futbolcularımızdan beklediğimiz başarılı performansları da ne yazık ki göremedik. Bu noktada Rıza hocanın raporu doğrultusuna başarı çıtasını yükseltemeyen bazı oyuncularla yollar ayrılmış oldu. Takımda eksik olan bölgelerde böylece netleşti.

Türkiye’de yapılan ilk kamp programının ardından takımımız ikinci etap kamp için yurt dışına hareket etti. Takıma yeni katılan futbolculara baktığımızda ise, özellikle kendisini tanıyıp bildiğimiz Robin Yalçın’ın geri dönmesini önemli bir artı diye düşünüyorum. Çünkü Robin Yalçın’ın takımımızda Joker oyuncu olarak görevi yapabilecek bir potansiyeli var. Ayrıca birçok mevkide alternatif oyuncu olabileceğini hepimiz çok net biliyoruz. Bir diğer transfer Murat Paluli yine Süper Lig’de takip ettiğimiz sağ kanat oyunculardan bir tanesi Murat Paluli’nin takımdan ayrılan Ahmet Oğuz’u aratmayacağını düşünüyorum. En son takıma kazandırılan Polonyalı ileri uç oyuncusu Karol ise aldığımız bilgilere göre fizik gücüyle oynayan güçlü ve gol vuruşlarında iyi bir oyuncu olduğu yönünde. Tabii takıma katılıp forma şansı bulduktan sonra onunla ilgili daha net fikir sahibi olacağımızı düşünüyorum. Rıza hocanın özellikle istediği Kanat oyuncu transferlerinin bir an önce gerçekleştirmemiz gerekiyor, takımda kanat oyuncularımızın eksik olduğunu hep birlikte görüyoruz umarım en kısa sürede takıma katılırlar. Bu arada unutmadan kampa götürülen bazı genç oyunculardan da öne çıkan sürpriz isimler olabilir.

Süper kupa günü yaklaşmasına rağmen taraftarlarda aşırı bir heyecan ve hareketlilik maalesef göremiyoruz. Ziraat kupası maçında yapılan etkinlikler bu maç için yapılmayacak gibi duruyor. Gerek Belediyemiz gerekse STK lar bu noktada bir çalışma yapamayacak. Bu nokta da en büyük görev İstanbul’da yaşayan hemşerilerimize düşüyor. En çok Sivaslının yaşadığı yerde tribünü doldurmak için sıkıntı yaşanmayacağını düşünüyorum. Kırmızı beyazlı üç yıldızlı şanlı Yigidomuzun şimdi her zamankinden daha fazla desteğe ihtiyacı olduğunu unutmadan destek olmaya devam edelim. Haydi Süper Kupaya Yigidolar…