reklam
reklam
DOLAR 32,2307 % 0.2
EURO 34,9826 % -0.01
STERLIN 41,1051 % 0.39
FRANG 35,2539 % -0.13
ALTIN 2.477,86 % -1,01
BITCOIN 70.364,00 0.886

Teşhir hem suçtur hem de bir hastalık

Yayınlanma Tarihi :
Teşhir hem suçtur hem de bir hastalık

Gündemin eksik olmadığı bir ülkede yaşıyoruz. O kadar yoğun ve karmaşık gündemlerimiz var ki! Gündemlerimizin birçoğu toplumun her kesimini ilgilendirse de, toplumun ve ülkenin geleceğiyle ilgili olsalar da kamuoyunu daha çok Nihat Doğan ve Aleyna Tikli meşgul etmektedir. Böyle de toplumsal bir algı düzeyine sahibiz.
Hal böyle olunca bende dikkat çekmek için son günlerin gündem konusu olan aşırı mini etekli öğretmene değinmek isterim.
Bir çoğumuzun malumudur. Öğretmen olarak nitelendirilen bir kadın, lise düzeyindeki öğrencilerin bulunduğu sınıflarda giydiği aşırını mini etekleriyle gündem olmuştu.
Geçmişte kadını ile erkeği ile gençler için rol model olan öğretmenlerimiz, hem giyim kuşam hem de hal ve tavırlarıyla doğru manada örnek teşkil ederdi.
Özellikle 2013 yılı Demokratikleşme Paketiyle kamuda başörtüsü mağduriyetlerinin sonunu getiren kamuda kılık kıyafet yönetmeliğindeki düzenlemenin ardından bazı kesimler bu düzenlenmeyi sabote etmek için adeta maymuna dönüştü. Yasakları geri getirmek istercesine düzenlemeyi sulandırmak için düzenlemeye dair ortaya koyabilecekleri tüm çirkinlikleri sergiler oldu. İdeolojik saplantılarından kurtulamayan bazı kadın memurlar açıklıklarını teşhir boyutuna taşırken bazı erkek memurlarda kılık kıyafet ve saç-sakallarıyla adeta çapulcuya döndüler.
Dönelim öğretmen olarak nitelendirilen şu canlıya. Öğretmenlik sadece bilgi aktarımı değildir. Öğretmenlik geleceğin sağlıklı nesillerini yetiştiren tabiri uygunsa birer fikri kalıptır. Gelecek nesiller için rol modelleridir. Bu kadının yaptığı ise benim kanımca “teşhirciliktir” buda kanunlarımıza göre suçtur. TCK’nın 225’ci caddesi teşhirciliği suç olarak kabul eder. Modern bilim ise teşhirciliği bir hastalık olarak kabul etmektedir. Latince ismiyle egzibisyonizm olarak adlandırılan bu ruhsal bozukluk, cinsel karmaşanın yarattığı psikolojik bir hastalık olarak tanımlanır. Bu nedenle bu öğretmen olarak nitelendirilen canlının ders verdiği gençler için tehlikeli ve zararlı olabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle bu kişinin biran önce görevinden el çektirilip tedavi edilmesi gerektiğine inanıyorum.

YORUM YAP