Transferden daha önemli - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Transferden daha önemli

Bu haber 11 Aralık 2022 - 19:54 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Rıza hocanın kamp yaptığımız Antalya’dan hafta başı yaptığı açıklamada tüm dikkatleri önümüzde oynayacağımız 4 tane önemli Lig maçına çevirmemize sebep oldu. Dünya Kupası maçları nedeniyle ara verilen liglerde yaklaşan ara transfer döneminin de önemine binaen oynanacak maçlar ikinci planda kalıp tamamen yapılacak transferlere odaklanmış durumdaydık. Bu durum belki de takımımızda bulunan oyuncuların önümüzde oynayacağımız kritik maçlara konsantrasyonlarını önemli ölçüde olumsuz etkileyebilecekti. Belki de Rıza hoca bu sıkıntıyı yaşamamak adına bu açıklamayı yaptı. Tabii öyle olmasını temenni ediyorum, ama burada dikkat çekmem gereken bir hususunda sezon başından itibaren oynadığımız maçlarda devamlı yapılan veya yapılamayan transferleri konuşan Rıza hocanın neden böyle bir yol seçtiğidir. Geçmiş oynadığımız karşılaşmalarda dikkatleri ve konsantrasyonu maçlara yapıp o maçları kazanamadığımızı sormak gerekir. Belki transfer devamlı konuşulmasa farklı konular bugün konuşuyor olabilirdi.

Gerçi geride kalan maçlar için konuşmanın bizlere hiçbir katkısı olmayacak. Sadece ve sadece o maçlara bakarak nerelerde hata yaptık neleri yapmamalıydık noktasında bizlere rehberlik edebilecek bir durum. Buradan da yeterince ders çıkarabileceğimizi tahmin ediyorum.  İnşallah bu dersleri Antalya kampında yapılan çalışmalarda Rıza hocamız ve ekibi futbolcularımıza düzeltmeleri noktasında uyarıları ve çalışmaları yaptırmışlardır, temennisinde bulunmaktan başka bir şey de aklıma gelmiyor.

Ligde ilk yarıyı tamamlamak için oynayacağımız 4 maç Rıza hocanın da dikkat çektiği üzere oldukça önemli arz etmekte. Bu 4 maçın 3 tanesinin deplasman olması iç sahada da sadece Galatasaray ile oynayacak olmamız maçların zorluğunu daha da belirgin hale getiriyor. Diğer bir açıdan baktığımızda da Sivasspor’un kaybettiği puanlar genelde kolay diyebileceğimiz maçlarda oldu. Zorluk derecesi yüksek maçlarda takımımızın daha iyi bir performans sergilediğinde görmekteyiz. İnşallah kalan 4 maçta alabileceğimiz azami puanları alarak ara transfer dönemine daha umutlu gireriz.