TSYD’nin teklifi kabul gördü “Ahmet Çalık Sezonu” - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

TSYD’nin teklifi kabul gördü “Ahmet Çalık Sezonu”

Bu haber 18 Ocak 2022 - 14:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir süre önce trafik kazasında hayatını kaybeden ve Türkiye’yi yasa boğan milli futbolcu Ahmet Çalık’ın ismi yaşatılıyor.
TSYD Genel Merkezi tarafından ligin isminin “ Ahmet Çalık Ligi “ olarak değiştirilmesinde ilgili teklifi TFF yönetimi tarafından kabul gördü .

Konuyla ilgili TFF’den yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi. “Bilindiği üzere önceki yıllarda Spor Toto Süper Lig’in Türk futboluna unutulmaz katkılarda bulunan futbol adamları ve eski millî futbolcuların anısına oynanması uygulanması Federasyon tarafından 2019-2020 sezonu itibarıyla kaldırılmıştı.

Ancak, geçtiğimiz hafta Salı günü elim bir trafik kazası sonucunda kaybettiğimiz; efendiliği, örnek kişiliği, sahadaki centilmen mücadelesi ve duruşuyla bütün herkesin takdirini kazanmış millî oyuncumuz İttifak Holding Konyasporlu merhum Ahmet Çalık gerek Federasyonumuz gerek kulüplerimiz gerek Konya halkı tarafından ismine yakışır şekilde anılmış ve çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir.

Yönetim Kurulumuz yaptığı değerlendirmede, her ne kadar sezona isim verme uygulamasını kaldırmış olsa da sadece bu sezona mahsus olmak üzere ligin kalan haftalarının 2021-2022 Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu olarak oynatılmasına karar vermiştir.

8’i A Millî olmak üzere 76 kez Ay-Yıldızlı formamızı giyen merhum Ahmet Çalık’a bir kez daha Allah’tan rahmet; ailesi, sevenleri, İttifak Holding Konyaspor ve tüm Türk futbol camiasına tekrardan başsağlığı dileriz.”