reklam
reklam
DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Turfanda

Yayınlanma Tarihi : Google News
Turfanda
Kulüplerde sezon bitip Teknik heyetler ve sporcular tatile çıktığı anda yönetimlerin yüksek tempo çalışma takvimi başlar. Zira bir sonraki sezonunun planlaması, hazırlanması son düdüğün çaldığı anda başlar. Sivasspor son yıllarda olduğu gibi geçtiğimiz sezonunu da kazasız belasız, sıkıntısız tamamladıktan sonra yönetim gelecek sezonun planlamasını yapmaya başladı. Geçtiğimiz sezondan kadrodaki 17 Futbolcunun kontratının bitmiş olması ise bu sezon yönetimin biraz daha fazla mesai yapacağı anlamına geliyor.
Transfer komitesi ligin bitimi ile birlikte iç transferde önemli gördüğü ve anlaşma semini bulduğu Kaleci Ali Şaşal Vural, sağ bekler Murat Paluli ve Alaattin Okumuş ile yeni sözleşme imzaladı. O günden sonra ise bu anlamda bir ses çıkmadı. Taraftarın en sevdiği mevsim olan taransfer mevsiminde haliyle merakta her geçen gün artıyor. Biraz olsun hem kendi merakımı hemde taraftarın merakını bir nemze giderebilirmiyim diye Başakan Mecnun Otyakmaz’a sordum.
Başkan yoğun bir şekilde takım oluşturmak için mesai harcadıklarını ifade ettikten sonra; “ Biz tatil yapmaksızın çalışıyoruz ama şuanda her şey Turfanda, hiç bir şeyin yanına yaklaşılmıyor. ( Erikte turfanda, çilekte bu benzetme bana ait) Kime niyetlensek çok para bu nedenle biraz temkinli gideceğiz, biz parası bol bir kulüp değiliz her kuruşumuzun karşılığını bulmasını istiyoruz. Bayramdan sonra adımlarımız biraz daha hızlanır.” Dedi. Kısaca Maalesef şuanda transferde yok müjdesi de yok. Başkan ile konuşmamda aldığım esas manşet Kaptan Ziya ile ilgi söylediği sözlerdi, Onu ayrıca yazacağım…
Başkanın dediği gibi turfanda mevsiminde transfer beklemekte doğru değil. Sivasspor Bayram tatilinde listeleri masaya koyacak. Ondan önce bütçeyi  şekillendirecek ve ayağını uzatacağı yorganın boyuna bakacak. Rey Manaj’a gelen teklifleri değerlendirecek. İyi bir bedelle satılması halinde elleri biraz daha rahatlamış olacak. Sonra en az maliyetle alabileceği en iyi oyuncularla temasa geçecek. Tabii Avrupa şampiyonasının olması da işi bir miktar sarkıtabilir.
Çok sayıda oyuncunun sözleşmelerinin bitmiş olması Teknik heyetlerin tercih ettiği bir durum olsa da, yönetimlerin işini zorlaştıran unsurdur. Teknik heyetler çalışacağı kadroyu kendi isteği doğrultusunda şekillendirmeyi sever. Bizim hocamız daha da çok sever. Lakin transfer tek başına hocaya bırakılmayacak kadar önemli bir kondur. Özellikle Sivasspor gibi bütçesi sınırlı kulüpler açısından hayati öneme sahiptir. Ben bu süreçte Sivassporumuzun tecrübeli Başkanının ve transfer komitesinin kılı kırk yararak yine bizi gelecek sezon limana sağ selim ulaştıracak bir kadro kuracağına eminim. Bekleyip görelim…

YORUM YAP