reklam
reklam
DOLAR 32,5240 % 0.03
EURO 34,9877 % 0.27
STERLIN 41,3904 % 0.13
FRANG 36,8050 % 0.05
ALTIN 2.435,17 % -0,01
BITCOIN 65.153,99 0.021

Türkçe yazıyorum

Yayınlanma Tarihi :
Türkçe yazıyorum

Bundan öncede çok yazdım söyledim,hemde çookk…
Maşallah Sivas’ta Sivasspor’a ilgi duymayan yok gibi! Nereye gitsem,kiminle karşılaşsam mutlaka konu Sivasspor’dan açılıyor. İlk soru “Ne olacak bu Sivasspor’un hali?” oluyor. Onlara “Siz maça gelip destek olursanız,Sivasspor daha iyi yerlerde olur” dediğim zamanda ,hemen takımın kalecisinden tutunda,başkanına varana kadar eleştiri üstüne eleştiri yapılıyor. Takımın oynadığı futboldan tutunda,yönetimin duyarsız tutumlarına varana kadar bir çok konuda tepkilerini dile getirip maçlara bu nedenle gelmediklerini söylüyorlar. İşte onlarla tamda burada ayrışıyoruz.
Biliyorum,şimdi bu yazacaklarımdan sonra “yine taraftara çatmış” denecek. Kim ne derse desin umurumda değil!Ortada bir gerçek var ve o gerçekte “Sivaslı’nın süper ligde oynayan takımına sahip çıkmaması”
Bunu ben demiyorum rakamlar söylüyor. Örneğin,son oynanan ve 6 puanlık İstanbul maçına gelen seyirci sayısı sadece bin 800 küsürdü! Ondan önceki maçlarda da ortalama 3 bin seyirci oluyordu.
Sen Sivaslı olarak önce maça geleceksin,ondan sonra eleştirini yapacaksın. Yani haklıyken haksız duruma düşmeyeceksin.
Elbette takımın eksikleri var. Elbette Servet hocanın bir çok maçta özellikle oyuncu değişiklikleri konusunda hataları oldu. Yönetiminde bir çok yanlışları var. Bunların başında,gerek taraftarlarla gerekse basınla iletişim kurmaması geliyor. Bunu defalarca söyledik-yazdık ama “Biz söyledik,biz işittik”
Bütün bunlar Sivaslı’nın maça gelmemesi için haklı bir gerekçe olamaz. Dedikya,bu takım süper ligde oynuyor ve Sivas’ı temsil ediyor. Kişiler gelip geçici ama “arma” kalıcıdır,siz armanın peşinden gidin…
Şimdi bunları yazdıktan sonra,Sivasspor’un maçlarında taraftar sayısı artacak mı? Hayır! Peki bu eleştirilerden sonra Sivasspor yönetimi,taraftarla ve basınla daha çok ve samimi ilişki kuracak mı?
Buna daha büyük “HAYIR”

YORUM YAP