reklam
reklam
DOLAR 32,5721 % 0.14
EURO 34,7770 % 0.15
STERLIN 40,2137 % 0.14
FRANG 35,7268 % 0.18
ALTIN 2.438,18 % 0,22
BITCOIN 66.968,40 2.99

Türkiyem Başın Sağolsun

Yayınlanma Tarihi :
Türkiyem Başın Sağolsun

Son yaşadığımız deprem hadisesi hepimizin hayatını kökten etkiledi diyebilirim, esasında farklı bir pencereden bakacak olur isek de Dünya meşakkatlerinin yapılan çalışmaların oynanan oyunların alınan sonuçların hiçbir öneminin olmadığını fark ettik. Hayatta en önemli gerçeğin insan yaşamı olduğunu çok net görmüş olduk.  Bunun yanı sıra elimizde bulundurduğumuz varlıklarımız olan maddiyatımız, sağlık ve sıhhatimizin ne kadar kıymetli olduğunu ve yüce Allah’ın bizlere verdiği önemli bir lütuf olduğunu çok daha iyi anlamış olduk.

 Öncelikle deprem felaketinde aramızdan ayrılan kıymetli kardeşlerimize Allah’tan rahmet dilerken yaralı olarak kurtulan kardeşlerimize de geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Türkiye olarak bu acıyı birlikte yaşadık ve yüreklerimizde hissettik. Onun için Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun geçmiş olsun demek istiyorum.

Bizim işimiz spor yazmak ve spor konuşmak ama bu bulunduğumuz atmosferde ne sporu yazacak ne de konuşacak halimiz ne yazık ki kalmadı, tamamen yaşanan sıkıntılara odaklanmış durumdayız.

Burada bir noktanın altını çizmeden de geçemeyeceğim. Her ne kadar beğenmesek de eleştiri de yapsak spor camiasının sadece Türkiye’de değil dünyadaki spor camiasından bahsediyorum ne kadar ilgili ne kadar duyarlı bir camia olduğunda görmüş olmak bana ayrıca mutluluk veriyor. Dünyanın dört bir yanında futbol oynayan farklı branşlarda spor yapan birçok ünlü isim Türkiye’deki depremzedelere yardım ulaştırmak için adeta birbirleriyle yarışıyorlar. Bu da sporun bütünleştirici yanının ne kadar yüksek olduğunun göstermektedir. Ayrıca Dünya’nın dört bir yanından gelen kurtarma epiklerinin yaptıkları özverilerde takdire şayan bir durum. Sıkıntıda olana koşulsuz şartsız ve bahanesiz koşmak insanlığın en üst mertebesi olsa gerek.

İlimizde de bu anlamda Sivasspor futbolcularının ve taraftarlarının göstermiş oldukları çalışmalarda Yigidoya yakışan bir durum. Allah hepsinden razı olsun. 

Futbol Federasyonu’nun almış olduğu erteleme kararının tekrar gözden geçirerek süreci uzatmalarını oldukça olumlu buluyorum. Süper Lig’de mücadele eden Hatayspor ve Gaziantepspor takımlarının haklarının korunmak kaydıyla bu sezon kalan maçlarını oynamadan tamamlamaları gerektiği de önemli bir gerçek. Bu sezon ligden iki takımın küme  düşmesi ve gelecek sezon  Süper Lig’in 20 takımla oynanması daha doğru olacak gibi duruyor.

Tabii bu deprem hadisesinin  yaşandığı  tüm  şehirlerimizdeki  profesyonellikteki takımlarının haklarının korunarak bu sezon kalan maçlarının  oynamadan sezonu tamamlamış sayılmaları gerektiğini düşünüyorum. Sonuçta her şey futbol her şey spor değil. Spordan  daha önemli gerçeklerin olduğunu da unutmamamız gerekir. 

Böylesine büyük bir felaket yaşamamıza rağmen Türkiye’de Birlik beraberliğin tavan yaptığını görmüş olmanın mutluluğunu yaşarken, Türkiye’mizin bu zorlu süreçten de başarıyla çıkacağında hiçbir endişem yok. İnşallah kısa sürede toparlanır ve yaralarımızı sarmaya başlarız. Türkiye’m  Başın sağ olsun..

YORUM YAP