Üç puan Adana’nın değil beceriksizlerin armağanı - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas HaberleriSivas Olay Haber – Sivas Haber | Sivas Haberleri

SON DAKİKA

Üç puan Adana’nın değil beceriksizlerin armağanı

Bu haber 29 Ocak 2023 - 16:43 'de eklendi ve kez görüntülendi.

“Sivasspor, Süper Lig’in 21. haftasında Adana Demirspor ile karşı karşıya gelecek. 28 Ocak Cumartesi günü Sivas 4 Eylül Stadyumu’nda oynanması planlanan karşılaşma söz konusu stadyumun zeminindeki sorun nedeniyle Yeni Malatya Stadyumu’na alındı.”

İşte bu açıklamayı görünce beynime adeta kan fışkırdı!

Bir hafta önce yaşadığımız galibiyet sevinci ile lige yeniden tutunma olanağı bulacağımızı ve içerde oynayacağımız Adana maçının da bizim için dönüm noktası oluşturacağını düşlerken Sivasspor bir anda deplasmana gönderildi.

Kar-kış kıyamet takımı Malatya’ya götürdük. Bir avuç inanmış taraftar, takımı yalnız bırakmayan gazeteci Malatya yollarına düştü!

Arkadaşlar kar-tipi içinden fotoğraf paylaşıp durumu da bir şekilde kamuoyu ile de paylaştılar.

Takım Malatya’ya gitti, altın değerinde puanları rakibe hediye edip geriye döndü!

Hangisine yanalım?

Zemini maça hazırlayamayanlara mı?

Kaybettiğimiz puanlara mı?

Kar kış kıyamet yollara düşmeye mi?

Evindeki maçı deplasmana çeviren kafaya şunu sormak gerekmez mi,

Sizin derdiniz bu takımı küme düşürmek mi?

Gerçekten Sivas adına hem ayıp hem yazık, oynanan futbol adına  beceriksizlik, taraftarlar adına zulüm, futbolcular ve yöneticiler adına plansızlık!

Evimizdeki rahatlığı, az da olsa seyirci desteğini bulacağımızı düşünemeyenler bu takımı düştüğümüz bu sıkıntıdan nasıl çıkartacaklar?

Gelelim Sivasspor ve sevgili Rıza hocamıza!

Doğal olarak Rıza Hoca ile ilgili eleştiri yapmaktan hep kaçınan bir isim oldum. Hocamızı eleştirenleri de şiddetle karşı çıkıp takımı toparlayacağını ifade ettim destek olmamız gerektiğini de yazdım. Hala da aynı kafadayım ama;

Adana maçında yediğimiz iki golün ardından tek gol bulup baskılı oynarken pozisyon oluşturmakta güçlük çektiğimizi, kanatlardan top taşıyamadığımızı, defans baskısını aşamadığımızı maçı birlikte izlediğimiz 10 yaşındaki çocuklar gördü!

“Rıza Hoca adam değiştir” diye TV’ye bağırmaktan sesleri kısıldı.

Rıza hoca uzatma dakikalarına girerken futbolcu değiştirmeyi tercih etti. Tam 25 dakika boyunca bizim takım boş ataklarla tesadüfü bir gol aradı!

Sevgili Hocam elbette işinize karışmıyoruz ama “90 dakika beklediniz madem bari hiç futbolcu değiştirmeyip maçı tamamlasaydık! Hiç değilse değişim sırasında yaşanan o soğuma durumundan kurtulmuş biraz daha zaman kazanmış olurduk!”

Şimdi diyeceksiniz ki, “Elimizde bulunan malzeme bu!”

Buna da kabul okey!

Peki Sivasspor ruhu nerede? Bir hafta önce takır-takır futbol oynayan takım nereye gitti?

Hocam, nerede yanlış yapıyoruz? Bir hafta önce kazanan takım nasıl olurda,bir hafta sonra kötü futbol ve becerisizliklerini  sergiler.

Olan ilaç gibi gelecek bize can suyu verecek puanlara oldu!

Yazık, hem de binlerce kez yazık!