reklam
reklam
DOLAR 28,9208 % 0.08
EURO 31,4850 % -0.1
STERLIN 36,7790 % 0.63
FRANG 33,2729 % 0.81
ALTIN 1.924,11 % 1,83
BITCOIN 1.122.177 0.979

Vali Şimşek: Mutlu ve onurluyum

Yayınlanma Tarihi :
Vali Şimşek: Mutlu ve onurluyum

11 Mayıs 2022 tarihinde yayımlanan 2022/209 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Sivas Valiliğine atanan Vali Dr. Yılmaz Şimşek göreve başlama mesajı yayımladı.

Mesajında; Sivas’ın gelişmesi için ortak akıl kültürünü işleterek çalışacağını ifade eden Vali Şimşek; mesai kavramı gözetmeyeceklerini dile getirdi.

Vali Şimşek; “Saygıdeğer Sivaslı hemşerilerim, değerli mesai arkadaşlarım; 2022/209 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile atandığım Sivas Valiliği görevine 18.05.2022 tarihinde başlamış bulunmaktayım. Orta Anadolu ile Doğu Anadolu’nun kesişim noktasında bulunması sebebi ile tarihi İpek Yolu’nun önemli durak noktası ve Selçuklunun önemli merkezlerinden birisi olan, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı kadim şehir Sivas’ta Vali olarak hizmet edeceğim için son derece mutlu ve onurluyum.  Bu güzide şehirde Sivaslı hemşerilerime hizmet etmeyi nasip eden yüce Allah’a şükrediyor, bu imkanı sunan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman Soylu’ya ve tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

“Sivas; pek çok kültürel ve sanatsal  değeri bünyesinde toplamış, kadim bir kültüre sahip, sanat, spor, siyaset ve iş dünyasında yer alan birçok önemli şahsiyeti bünyesinden çıkarmış, kendine has özellikleriyle öne çıkan bir ilimizdir” diyen Şimşek; “Yeni görevimin; ilimiz ve bizler için hayırlı olmasını, yararlı sonuçlar üretmesini diliyorum. Bu vesile ile Sivas halkına hizmet etmiş olan tüm devlet erkanımızı, milletvekillerimizi, valilerimiz başta olmak üzere her kademedeki bürokratlarımızı, sivil toplum kuruluşu liderlerimizi ve kent gönüllülerimizi şükranla yâd ediyor, ebediyete intikal edenlere rahmet, hayatta olanlara da sağlık ve afiyet diliyorum. Hak, hakikat ve adaleti üstün tutmaya, Devletimizi en iyi şekilde temsil etmeye özen göstereceğim. Görevde bulunacağım süre içerisinde siz Sivaslı hemşehrilerime en iyi şekilde hizmet etmek temel ilkem olacaktır. Bu ilke doğrultusunda mesai kavramı olmaksızın devlet-millet kucaklaşmasını sağlamak için sizlerin hizmetinde olacağım. Halkımızın sorunlarına açık, çözüm odaklı ve toplumun bütün kesimlerini kucaklayan bir çalışma modelini uygulayacağız. Yönetim anlayışımın önemli bir unsuru olan sorunları müşavere ederek, taraflarıyla konuşarak, görüşerek çözme gayreti içerisinde olacağız. Bir başka ifade ile birlikte çalışıp, birlikte başaracağız. Bugüne kadar  görev yaptığım tüm mevkilerde, yürüttüğüm tüm çalışmalarda ve projelerde ‘ortak akıl’, ‘yönetişim kültürü’ ve uzlaşmayı öncelemiş bulunmaktayım. Bu prensiplerden hareketle, yatırım ve hizmetlerin hızlı ve verimli bir biçimde vatandaşlarımıza ulaşmasını sağlamak  için ilin bütün bileşenleriyle uyum içerisinde çalışarak Sivas’ı daha iyi noktalara taşımaya çalışacağız. İlimizde devam eden yatırımların sonuçlandırılması ve yenilerinin gerçekleştirilmesi için ilgili bütün kesimlerle işbirliği içinde hareket ederek aktif ve sonuç odaklı bir çalışma şekli ortaya koyacağız. İlimizin güçlü olduğu alanları öne çıkararak yerel ve bölgesel kalkınma perspektifiyle yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp uygulama gayreti içerisinde olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm Sivaslı hemşehrilerimi sevgi, saygı muhabbetle selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP