“Yatırımcının Emrindeyiz” - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

“Yatırımcının Emrindeyiz”

Bu haber 25 Haziran 2022 - 16:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sivas Belediyesi ve ,Sivas Valiliği ile Sivas TSO öncülüğünde Sivas’ın yatırım yapılabilir alanları, yatırımcıya sağlanan teşvikler ve desteklerin tanıtılması amacıyla İstanbul’daki iş insanlarına yönelik ‘Sivas İş Dünyası Buluşması’ düzenlendi.

Programda konuşan; İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Kadir Algın, STSO Başkanımız Mustafa Eken, Milletvekilleri Ahmet Özyürek ve Ulaş Karasu, Sivas’ın iş gücü ve üretim potansiyelinden bahsederek tüm yatırımcıları Sivas’a davet ettiler.

Sivas’taki güçlü uyum, işbirliği sayesinde yatırımcılara her türlü kolaylığın sağlandığını söyleyen Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; “Üreten, istihdam sağlayan, ülkesine ve milletine hizmet etmek isteyen tüm yatırımcılarımızın emrindeyiz” diyerek iş insanlarını yatırım yapmaya davet etti.

Siyaseti, kurumları, iş dünyası ve STK’ları ile sergiledikleri ortak akıl ve hedef birlikteliğini, en büyük güç olduğunu söyleyen Vali Dr. Yılmaz Şimşek; “Vakit; Sivas için yatırım vaktidir. Sivas için istihdam vaktidir. Ülke ekonomimiz için üretim vaktidir.”

Konuşmaların ardından iş insanlarına yönelik hazırlanan “Sivas’ta ve Demirağ OSB’de Yatırım İmkanları’nı anlatan film izlendi.

Ardından Teşvik ve Yatırım Uzmanı Ahmet Yasak tarafından ‘Cazibe Merkezleri Teşvikleri’ sunumu yapılarak, iş insanlarına da söz verildi.