reklam
reklam
DOLAR 32,8460 % 0.21
EURO 35,2220 % 0.35
STERLIN 41,6916 % 0.23
FRANG 36,8516 % 0.05
ALTIN 2.443,33 % -0,60
BITCOIN 65.496,00 -1.705

Yeni umutlara yelken açmak

Yayınlanma Tarihi :
Yeni umutlara yelken açmak

Her güne nasıl umutla başlıyorsak sporda da yeni sezona aynı umut ve aynı heyecanla başlıyoruz. Sivassporumuz bu sezon yaşadığı sıkıntılara rağmen ligi istediği noktada bitirdi.Mütevazi bir Anadolu Kulübü olarak yakaladığımız bu başarı gerçekten küçümsenmeyecek bir başarı öyküsüdür. Her ne kadar bazı insanlarımız kabullenmese de Sivasspor’un başarısını tüm Türkiye takdir etmektedir.

Başarıları yakalamaktan çok başarıları devam ettirebilmek daha da önem arz etmek, yakaladığımız bu başarıların devam etmesi hatta daha üst noktada başarılar elde etmek için hepimizin beklentileri oluşmakta böyle bir beklentiye girmemizin de gayet normal olduğunu belirtmek gerekir. Çünkü son 20 yılımız hep başarı hikâyeleri ile dolu.

Ama bir diğer yandan yani mali açıdan durum değerlendirmesi yapacak olursa bu tür başarıları yakalamak gerçekten zor. Çünkü sanayi şehri olmayan Sivas’ımız da konuşulan paraları bulmak ve de her sene tekrar bulmak gerçekten mümkün gözükmemektedir. Böyle olunca da başarı beklentilerimiz biraz törpülenmiş oluyor, işin zorluk boyutunu da çok net kavramış oluyoruz.

Kulüplerin tamamına yakınının borç batağında olduğunu ve kendilerine çıkış yolları aradıklarını görüyoruz. Bu kargaşada yoluna devam edebilmek sıkıntı yaşamamak mümkün gözükmüyor. Biz kendi takımımıza baktığımızda Süper Lig’de 20 yıla yakın süredir mali tablomuzu başarılı bir şekilde yönettiğimiz aşikârdı. Bu sezon değişen yönetim kurulu üyeleri ve içinde bulunduğumuz bazı sıkıntılı süreçler bizleri de mali olarak sıkıntıya soktu diyebilirim. En büyük şansımız Yunus Emre Konak ve Rey Manaj gibi isimlerin transferde önemli yer tutması olarak gösterebilirim. İnşallah Rey Manaj’ı da önemli bir rakama satarak bu sürede mali anlamda sıkıntılara çözümünü bulmuş oluruz.

Türk futbolunun ve de tabii ki Sivas futbolunun önemli bir yapısal reforma ihtiyacı var. Futbol kulüplerinde yeni stratejiler belirlemesi gerektiği çok net ortada gelecek sezonlar sıkıntı yaşamamak adına farklı çalışmalara imza atmamız gerekir.

Yeni sezonda yeni umutlara yelken açabilmek adına hepimizin takımımıza sahip çıkıp büyük küçük demeden katkı sağlamamız gerekir.

YORUM YAP