Yesevi yağmurunda ıslanmak - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Yesevi yağmurunda ıslanmak

Bu haber 29 Ocak 2023 - 16:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son zamanların en büyük soytarısı ve şaklabanı Irkçı siyasetçi Rasmus Paludan, İsveç ve ardından Danimarka’nın başkenti Kopenhag’daki Türkiye Büyükelçiliği önünde kutsal kitabımız Kuran-e Kerim’i yakma cüretinde bulundu. Tüm İslam coğrafyasını rahatsız etmesi gereken bu çirkin eylemin perde arkasında sadece Türkiye’nin terör ve teröristlere ev sahipliği yapan İsveç’in NOTA üyeliğine karşı çıkması yatmıyor. Bu palyaçonun iplerini elinde tutanlarda şunu çok iyi biliyor ki son bin yıldır olduğu gibi bugünde yer yüzünde yaradanın dininin muhafızları Türklerdin. Türkler yer yüzünde yaradanın kılıcıdır. Türkleri rahatsız etmenin yolu inançlarına saygısızlıktan geçer. Bildiklerinin yanında bilmedikleri veya unuttukları şeylerde var. İslam’la şereflenip bin yıldır İslam’ın şerefini koruyan Türkler, bu şerefsizliği yanlarına kar bırakmaz. NATO dağılsa da bırakmaz, kıyamet kopsa da bırakmaz.

Paludan isimli soytarının eyleminden sonra bu olaydan bağımsız olarak İsrail ordusu, Batı Şeria’da bulunan Cenin Mülteci Kampı’na bir baskın düzenledi. Bu saldırıda 9 Filistinli öldürüldü. Dünde Doğu Kudüs’te bir sinagoga silahlı saldırı düzenlendi. Bu saldırıda da 7 Yahudi öldürüldü. Bu yaşanalar, planlayanların istediği doğrultuda giderse dünya yeni bir dinler savaşına doğru yol alabilir. Tahrif edilmiş Tevrat’ta ki uydurulmuş sözlerden yola çıkarak Armagedon savaşını (kıyamet savaşı) planlayanların amaçlarına ulaşmaması gerekiyor. Yahudiler arzuladığı kadar bu savaşı Şia’nın da arzuladığını biliyoruz. Bu gidişi engellemenin yolu Türk-İslam duruşudur.
Dünyada İslam coğrafyaları üzerinde oynanmak istenen kirli oyunlara dur diyecek tek güç Türk milletidir. Bunu başarabilmemiz için tek vücut, tek yürek ve tek bilek olmak zorundayız. Buda ancak Yesevi ruhuyla sağlanabilir. Anadolu coğrafyasında fikir ayrılıklarına düşmüş milletimizi yeniden bir arada toplayacak, ayrılıklara son verecek, ayağa kaldıracak olan Yesevi iklimidir. Yesevi yağmurlarında ıslayıp, Anadolu’da filizlenecek Alperenlerle bu mümkün olabilir. Türk’ün, aleme nizam vermesi yeniden Yesevi çizgisine dönüşüyle gerçekleşir.

Göktürk Fırat[email protected]