Yiğido Avrupa var Türkiye’de yokları oynuyor - Sivas Olay Haber - Sivas Haber | Sivas Haberleri
SON DAKİKA

Yiğido Avrupa var Türkiye’de yokları oynuyor

Bu haber 01 Kasım 2022 - 11:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Avrupa arenasında çıktığı maçlarda başarılı bir görüntü veren Sivasspor ne yazık ki aynı başarılı görüntüleri Süper ligde oynadığı maçlarda bir türlü veremiyor. Bu sezon tüm maçlar da  iyi futbol oynayamadığımız hep birlikte görmekteyiz. Bu sıkıntılı durumda tüm Yigidoların canını sıkmakta. Özellikle süper ligde oynadığımız maçlarda konsantrasyon eksikliğimiz oldukça fazla göze çarpmakta. Bu durum böyle devam eder mi ? Sanki sıkıntılı süreç devam edecek gibi gözüküyor.

Bu hafta kendi sahamızda yenildiğimiz Antalya maçına değinecek olursam. Öncelikle Rıza hocanın rakibi çözemediğini tedbirler alamadığını söylemeliyim. Sahaya sürdüğü oyuncu tercihlerinde bence çok yanlışlıklar vardı.

Son  haftalarda sağ bek mevkiine alışmış gözüken Murat’ı sol beke çekmesi birinci hata idi. Rıza hoca’nın ısrarla sağbek oluşturmaya çalıştırdığı Erdoğan’ın da sağ bekte başarılı olamayacağının bir kez daha görmüş olduk. Hala ısrarla bek oynatmaya çalışmak anlaşılır gibi değil. Bu karşılaşmada orta sahada başlayan Kehita’nın oyunun mücadele noktasında hiç olmaması bulduğu topları da devamlı yana ve geriye oynaması bizim adımız önemli eksilerdendi. Böyle bir ön libero ile topu ileri taşımak mümkün değil. Birde maçın henüz başında kaptan Hakan’ın sarı kart görmesi bizim orta sahadaki mücadele gücümüzü tamamen zayıflatmış oldu. Son haftalarda istenilen noktada olmayan Max Gradel’le oyuna başlaması da bence  yanlışlardandı. Maçın kilidini açmak için orta alan oyuncularımızın daha çabuk hareket etmeleri gerekirdi. Ama çabuk oyunu bir türlü oynayamadık.

Peki rakip ne yaptı derseniz, devamlı doğru olan oyunu oynadı. Bize hiç boş alan bırakmadı. Maçın başından sonuna kadar oyun disiplininden hiç kopmadı. Bizim müsabaka boyunca çok net diyebileceğimiz hiçbir pozisyonumuz olmadı. Rakip kaleye ilk şutumuzu 58 dakikada atabildik.

Bu müsabakada her ne kadar Rıza hocamın sahaya sürdüğü takımı beğenmesem de 90 dakika boyunca hocanın yaptığı tüm oyuncu değişikliklerinin doğru olduğunu düşünüyorum. Rıza hoca yapabileceği tüm hamleleri oyun içinde doğru yaptı. Ama sonuç değişmedi. Futbol da bazen böyle çıkmazlar olabilir. Bu maçı da hemen unutup önümüze bakmamız gerekir. Çünkü önümüzde oldukça zorlu maçlar bizleri bekliyor. Takımımıza destek olmaya devam edelim.